Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Koknesē aizdegas šķūnis

Sestdien plkst. 15.11 Aizkraukles un Jaunjelgavas ugunsdzēsēji glābēji devās uz 1905.gada ielu Koknesē, kur dega šķūnis 10m2 un kūla 7000m2 platībā.

Sestdien plkst. 19.04 Aizkraukles un Jaunjelgavas ugunsdzēsēji glābēji  izbrauca uz Jaunjelgavas novada Seces pagastu, kur dega jaunaudze un sausā zāle 11 hektāru platībā.  Savukārt Neretas pagastā kūla dega triju hektāru platībā. 

Aizvadītajās trijās diennaktīs Zemgalē dzēsti 90 kūlas un 11 meža ugunsgrēki. Visvairāk kūlas un cita veida ugunsgrēku tika reģistrēts sestdien, kad visas dienas garumā ugunsdzēsēji glābēji brauca no viena notikuma uz otru un gandrīz visi Zemgales ugunsdzēsēju glābēji vienlaicīgi bija iesaistīti ugunsgrēku likvidēšanā. Sestdien, pieturoties siltam, vējainam laikam un gaisa mitrumam sasniedzot zemu līmeni, jebkura aizdegšanās bija bīstama, jo liesmas ļoti strauji izplatījās.

Ugunsgrēkus izraisīja ne tikai cilvēku apzināta sausās zāles aizdedzināšana, bet arī bez uzraudzības atstāti ugunskuri. Kūlas dedzināšana apdraud īpašumus, jo sausās zāles ugunsgrēku līdzīgi kā citus nav iespējams kontrolēt. Piektdien plkst. 12.38 Jelgavas daļas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Jelgavas novada Glūdas pagastu, kur dega kūla 1000m2 un divi šķūņi 35m2 platībā. Savukārt plkst. 14.59 Kalnciema ugunsdzēsēji glābēji devās uz Jelgavas novada Valgundes pagastu, kur dega kūla 3 hektāru platībā un šķūnis 8m2 platībā. Piektdien plkst. 21.31 Dobeles ugunsdzēsēji glābēji devās uz Dobeles novada Bērzes pagastu, kur dega sausā zāle 100m2 platībā, no tās aizdegās šķūnis 5m2 platībā un siena kaudze 20m2 platībā. Sestdien plkst. 12:56 Tukuma daļas un Ķemeru posteņa ugunsdzēsēji glābēji devās uz Tukuma novada Slampes pagastu, kur auto kapsētā dega astoņas vieglās automašīnas 50m2 platībā un kūla 1200m2 platībā. 

Operatīvie dienesti