Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Koknesē ugunsgrēkā sadeg liellopi

Papildinājums

Pulksten 15 ugunsdzēsēji glābēji turpināja dzēšanas darbus. Kāda strādniece "Staburagam" pastāstīja, ka sadeguši arī gaļas liellopi. Viņa domā, ka to skaits varētu būt ap 30, tajā skaitā grūsnās govis, par ko visvairāk esot žēl. Viņa stāsta, ka pati esot  no kūts izvedusi un paspējusi izglābt 12 govis. VUGD pārstāve Ilze Dāme-Birziņa teic, ka sadegušo liellopu skaitu būs iespējams precizēt pēc dzēšanas darbu pabeigšanas.

Arī pulksten 16.35 ugunsdzēsēji vēl turpināja dzēšanas darbus.  Pēc sākotnējās informācijas, kūtī sadeguši 30 liellopi.

Tas bija paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, pūta vējš, kas apgrūtināja dzēšanas darbus un dzirksteles varēja aiznest tālāk. Netālu no kūts atrodas siena ruļļi un liellopu nojume, kurā bija sadzīti izglābtie liellopi, kā arī atradās daļa pārējā ganāmpulka.

Ugunsgrēks likvidēts pulksten 16.42. Kopumā ugunsgrēkā no kūts izglābti 7 liellopi, bet 30 gājuši bojā, informē Ilze Dāme-Birziņa.  Dzēšanas darbos pavisam iesaistījās 18 ugunsdzēsēji glābēji.

***

Šorīt plkst. 6.08 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Kokneses novada Kokneses pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies kūtī.

"Ierodoties notikuma vietā, ar atklātu liesmu dega kūts, un tai jau bija iebrucis jumts," “Staburagu” informē VUGD pārstāve Ilze Dāme-Birziņa. "Kūts iepriekš bijusi zirgu stallis, bet pirms ugunsgrēka  tajā atradās liellopi, kā arī siens un skaidas. Ugunsdzēsēji glābēji no kūts izglāba piecus liellopus, bet vēl divus izglāba iedzīvotāji."

"Plkst. 8.31 ugunsgrēks lokalizēts. Kūts dega  840 m2 platībā. Notikuma vietā pašlaik strādā 13 ugunsdzēsēji glābēji no Aizkraukles daļas, Jaunjelgavas posteņa, Pļaviņu posteņa un Jēkabpils daļas. Dzēšanas darbiem ūdens ņemts no hidranta un blakus esošā dīķa. Vēl plašāka informācija par ugunsgrēku varēs būt pēc tā likvidācijas," “Staburagu” informē Ilze Dāme- Birziņa.

Tā kā, ierodoties ugunsdzēsējiem, kūts jums visā garumā jau bija liesmās un sāka brukt, var secināt, ka kūts jau kādu laiku bija degusi un izsaukums saņemts novēloti.

Operatīvie dienesti