Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Krustpils novadā pieķer kūlas dedzinātāju

24. martā  pulksten 14.30 Krustpils novadā, Mežāres pagastā, tika konstatēts kūlas dedzināšanas gadījums.

Veicot patrulēšanu, Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas darbinieki pamanīja, ka tiek dedzināta kūla. Notikuma vietā kūlas dedzinātājam —  1970.gadā dzimušajam vīrietim — tika noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

Policija atgādina iedzīvotājiem, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta. Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu (LAPK) 179.panta 4.daļu par kūlas dedzināšanu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 eiro.

Kriminālatbildība iestājās, ja, dedzinot kūlu, aizdegusies kāda no ēkām, kā rezultātā radīti lieli zaudējumi vai ugunsgrēkā  gājis bojā cilvēks.  Savukārt Krimināllikuma 185.panta 2.daļa paredz, ka par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu vai citādā vispārbīstamā veidā vai ja tā nodarījusi lielu materiālu zaudējumu, vai ja tās rezultātā vainīgā neuzmanības dēļ iestājusies cilvēka nāve vai izraisītas citas smagas sekas, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.
 
Policija arī lūdz iedzīvotājus būt vērīgiem un  gadījumā,  ja tiek manītas personas, kuras dedzina kūlu, nekavējoši par to informēt, zvanot pa tālruni 110 vai 112.

Kriminālziņas