Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mājas sargs nokož stirnu (papildināts) 19

Vakar Skrīveru novadā, Kokneses mežniecības 463. kvartālā kāds suns mednieka acu priekšā nokoda stirnu. Jau iepriekš mednieki šajā apkaimē bija ievērojuši beigtas stirnas, taču nu noskaidrots arī viņu bojāejas cēlonis.

Uz notikuma vietu kopā mednieku Andi Bēnīti un policijas inspektoru Māri Mārtiņu devās arī “Staburags”.

Pa ceļam Bēnīša kungs stāsta, ka ap pulksten 13 uz barotavu netālu (ap 800 metru — aut.) no “Jaunsilmiču” mājām vedis maisu barības, lai palīdzētu meža dzīvniekiem.  — Pa ceļam uz barotavu mani apsteidza no “Jaunsilmiču “ pagalma izskrējušais suns. Vēl pēc brīža redzēju, kā viņš ieskrēja mežā un uzbruka stirnai, kura stāvēja netālu no meža stigas. Metos viņu glābt, pa ceļam nolaužot mietu, ar kuru padzīt satracināto suni, taču bija jau par vēlu. Suns bija paspējis stirnu nokost un aizbēga.

Jau iepriekš šīs stigas apkaimē manījām beigtas stirnas, taču nevarējām saprast viņu bojāejas cēloņus. Nu visas aizdomas ir uz šo suni. Mežā ir ļoti daudz viņa pēdu. Turklāt stirnu viņš nokoda, nebaidoties no cilvēka klātbūtnes, — saka Andis Bēnītis.

Vēl braucot pa ceļu “Staburags” ievēroja vairākas stirnas. Biezā sniega novārdzinātas viņas pat nemēģināja bēgt no tuvojošās automašīnas un līdz pēdējam brīdim palika guļam grāvī pie paša ceļa. Savukārt mājas pagalmā bija redzams suns. Bēnīša kungs norādīja, ka tieši šis suns nokodis stirnu.

Policijas inspektors par notikušo uzrakstīja dienesta ziņojumu, un pret suņa īpašnieku sāks administratīvo lietvedību. Dokumentus iesniegs mežniecībā, lai no viņa piedzītu zaudējumus par nokosto stirnu.

Sēlijas virsmežniecības vecākais medību inspektors Vladimirs Prisjagins, komentējot šo situāciju, skaidroja, ka tiklīdz no policijas saņems materiālus, kuros būs norādīta saistība starp suņa saimnieku, suni un nokosto dzīvnieku, saskaņā ar Civillikumu varēs celt prasību atlīdzināt valstij nodarītos zaudējumus, kas šajā gadījumā ir 1728 lati.

Suņu saimniekus vienmēr aicina neļaut saviem mīluļiem ziemā bez uzraudzības skriet uz mežu. Taču “Jaunsilmiču” saimnieks šos brīdinājumu nav ņēmis vērā, lai arī māja ir pie paša meža.

Vairāk attēlu skatieties galerijā

Komentāri 19

eseris

pēdējā maltīte..... pēc šī soda nomaksas "krancim āda pār kārti"....

pirms 9 gadiem, 2010.02.12 12:11

Juris

Es neesmu mednieks, bet mans tēvs bija profesionāls mednieks. Ne tik daudz , kā gaļas, bet ādu mednieks. Par izkaltētu caunas ādu žīdi Rīgā maksāja 250 -400 rbļ., par seska - 75. Ja nebūtu šīs naudas, tad bija vakars, jo lauku brigādes strādniekiem kolhozā maksāja vienu reizi gadā, pēc gada pārskata apstiprināšanas. Bija gadi, kad naudu vispār nemaksāja, tikai graudus. Kur graudus liks, kas samals..........Kolhoza priekšsēdētāja alga bija 90,- rbļ. Tie ir piecdesmitie gadi.
Ja par stirnām, tad mans slēdziens ir viens, ja mednieki nespēj tās izšaut, tad tālākā jau ir suņu lieta, jo nav normāli, ka tik bieži stirnas ir uz lielā ceļa automašīnu priekšā ar visām no tā izrietošām nelaimēm. Protams, tas ir drausmīgi, kad šajā lielajā sniegā suns panāk stirnu. Ja man būtu izvēle konkrētā momentā, tad es šautu suni, lai gan pamata domu par stirnu nepieļaujamu atrašanos uz lielajiem ceļiem es vienalga nemainu.

pirms 9 gadiem, 2010.02.12 15:55

....

Nu medniekiem lielie prieki-vienreiz suni pieķēra.....bet redz,pat suns neēd meža gaļu-bet mednieki kā traki medī stirnas(nez ko viņi dara ar gaļu-arī tāpat atstāj nošautu?)

pirms 9 gadiem, 2010.02.12 20:07

daudzeva

Visi klainojosie suni,kaki buutu jaizker! Ja par daargu tad jaaatsauj! Saimniekiem jaaliek SODI PAR NEPAREIZU SUNU TUREESANU!Tuliit saaksies sunu laiks un atkal pa Daudzevu klainos sunu bars kuri aizdir... pagalmus un biedees beernus! Kurs ir atbildigs par to lai to sunu saimnieki ieveerotu likumu un nelaistu sunus pa valai?Ja nav saimnieku tad suns jaalikvidee!

pirms 9 gadiem, 2010.02.12 20:59

es

nu nezinu,cik zinu beni,pats ments varbūk mūld kā vienmēr tam merkaķim ticibas nau,un nebus suda musars

pirms 9 gadiem, 2010.02.13 13:12

daudzeva

Bet taapat ir likums ka suns nedriikst skraidiit pa valai ja nav kinologa atlaujas!!!

pirms 9 gadiem, 2010.02.13 14:46

Garais

Kur tāds murgains cipars-1728 ls par stirnu.Tad jau šoferīšiem par uz ceļa nosistajām stirnām arī jāliek sods.,lai maksā. Pēc šim siltajām ziemām pārāk daudz to stirnu savairojies,vismaz tagad būs dabiskā atlase!Interesanti,kā piedzīs sodu no vilkiem,kuri kož stirnas.Par vilku saplosītajiem mājlopiem gan neviens neraud,tad jau arī lai zemniekam samaksā ls 1000 par aitu.

pirms 9 gadiem, 2010.02.13 19:15

Alise

daudzeva, atvaino, nelepojies ar savu stulbumu. Dzīvnieku aizsardzības likums neparedz dzīvnieku "atšaušanu", bet drīzāk gan aprobežotu cilvēku pāraudzināšanu.Tas ir smags darbs, bet ir cilvēki, kas to dara. Piesakies!

pirms 9 gadiem, 2010.02.15 09:37

to es

tu nēsi pilnīgs daunis...:D viņš jau sen nestrādā policijā un vienīgais "musurs" te esi tu...tupļa kungs

pirms 9 gadiem, 2010.02.15 14:15

Juvana

Mežsargs nokož stirnu...Lūk,kā vajadzēja rakstīt!!! Mednieki(mežsargi arī) ir īpaši asinskāri kļuvuši - dzīvnieku uzskaite speciāli tiek "uzpūsta",lai varētu saņemt vairāk licences un šaut,šaut,šaut....!Mežoņu bars!

pirms 9 gadiem, 2010.02.15 18:14

aprobežotais

Kādēļ šo (dumjo) komentāru autori atļaujas runāt par lietām ko nesaprot, un kāpēc tie kas saprot nerunā par šo dumiķu ārstēšanu vai sterilizēšanu.

pirms 9 gadiem, 2010.02.15 20:19

saulesmeita

Kā var pierādīt suņa vainu? Varbūt tie ir mednieka murgi? Mednieks nofotogrāfēja suni tanī kodiena mirklī? Man, kad apzaga dzīvokli, tad zagļus tikai uz aizdomu pamata vien neaizturēja, jo pietrūka lietišķu pierā'dijumu.... un vispār raksts pilnīgs fuflo. Vienpusēja pieeja. Kur intervija ar saimnieku, piemēŗam? Es no Burkas atvainošanos tagad publisku prasītu saimnieku vietā

pirms 9 gadiem, 2010.02.17 18:18

eseris

To: saulesmeita
Lai tev suns pakaļā iekož un tad es paskatīšos kā tu tos pierādījumus meklēsi......

pirms 9 gadiem, 2010.02.19 08:58

Vitamīns

Reti kuras lauku mājas saimnieks kam mežs tuvumā vispār baro savus suņus. Vairums uz nati palaiž vaļā no ķēdēm un tad tie siro pa plašu apkārti apkozdami visu ko vien var noķert. Un pa dienām jaukie sunīši tik noguruši, ka pat ēst negrib, tik guļ vien, pat mušas nav spēka pagaiņāt. Vien purni nedaudz asiņaini un neapēstie stirnu kauli sarakti pie būdas ...

pirms 9 gadiem, 2010.02.22 13:35

laipa

mežā cita lieta, bet mums jau pagalmā stirnas pašas nāk un nedzīvojam jau meža vidū, bet ciematā, kur tuvākais mezš 3km, aiz loga staigā, nu suņi jātur nevien sētā , bet istabā,,, noēd un nograuž visuko vien atrod, tā lūk , dzenam prom. aizvedām sieniņu , ābous un burkānu kādu , tak nav ;ēduši, vivi apsniga , gāju bužināt sniegu nost, nee'd tāpat, pašas lien suņiem zobos, ko darīt?

pirms 9 gadiem, 2010.02.27 15:05

Operatīvie dienesti