Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Martā Aizkrauklē turpinās skatīt lietu pret policijas darbinieci par nepatiesas liecību sniegšanu

Zemgales rajona tiesa Aizkrauklē lietā pret Valsts policijas (VP) darbinieci par apzināti nepatiesas liecības sniegšanu nākamajā sēdē martā turpinās liecinieku uzklausīšanu, aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

Liecinieku pratināšanas lietā turpinājusies pēdējās sēdēs, arī šonedēļ. Taču kāda lieciniece uz tiesas sēdi šonedēļ nebija ieradusies, tāpēc viņa tiks aicināta uz nākamo, kas paredzēta 6.martā plkst.10.

VP darbiniecei apsūdzība celta par apzināti nepatiesas liecības sniegšanu tiesā.

Kā aģentūru LETA informēja prokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina, 2016.gada 26.augustā apsūdzētā tika nopratināta tiesā kā lieciniece. VP darbiniece tiesas sēdē bija brīdināta par kriminālatbildību, kas paredzēta Krimināllikumā, tomēr nolūkā palīdzēt kādam vīrietim izvairīties no administratīvā soda par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola ietekmē VP darbiniece sniedza Aizkraukles rajona tiesai apzināti nepatiesu liecību.

Valsts amatpersona liecināja, ka vīrietis nav vadījis automašīnu, atrodoties alkohola ietekmē. Viņa apgalvoja, ka vīrietis dzēris alkoholisko kokteili tikai pēc tam, kad bija novietojis automašīnu stāvvietā.

Liecinātais ir pretrunā administratīvā pārkāpuma lietā konstatētajiem faktiem. Aizkraukles rajona tiesa 2016.gada 5.septembrī pasludināja spriedumu, ar kuru vīrieti atzina par vainīgu administratīvā pārkāpuma izdarīšanā, proti, par transportlīdzekļu vadīšanu alkohola reibumā vai narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē.

VP darbiniecei par apzināti nepatiesas liecības, atzinuma, tulkojuma, paskaidrojuma vai pieteikuma sniegšanu var draudēt īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods.

Sākot lietas izskatīšanu, tiesnese Jolanta Bebriša iesniegusi paziņojumu par sevis atstatīšanu no kriminālprocesa veikšanas interešu konflikta situācijā, jo ir radnieciskajās attiecībās ar aizstāvi Zentu Bičkoviču. Viņas vietā iecelta tiesnese Inga Zālīte.


Operatīvie dienesti