Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nedēļas nogalē Latvijā 17 noslīkušie; jūlijā - 40

Nedēļas nogalē Latvijā noslīkuši 17 cilvēki, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Valsts policijas informācija.

Pēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotās informācijas, kopā Latvijā šosezon ūdenskrātuvēs noslīkuši vismaz 84 cilvēki, bet, ja pieskaita vēl divus nedēļas nogalē noslīkušos, ko reģistrējusi Valsts policija, kopumā noslīkuši vismaz 86 cilvēki.

Lai arī jūlijs ir tikai pusē, šajā mēnesī kopumā no ūdens VUGD glābēji un policija izvilkuši 40 noslīkušos. No 17 noslīkušajiem tikai vienu līdz šim VUGD glābējiem nav izdevies atrast. Visvairāk noslīkušo bija piektdien - seši, sestdien - tikpat, bet svētdien - pieci.

Pēc VUGD sniegtās informācijas, tik liels vienā mēnesī noslīkušo skaits ir lielākais kopš 2006.gada. Tajā gadā visā jūlijā noslīka 37 cilvēki, tostarp četri bērni. Savukārt šogad jūlija 19 dienās, kā jau minēts, VUGD glābēji no ūdens izvilkuši 38 noslīkušos.

Latvijā gan nav vienotas noslīkušo uzskaites, un patiesībā noslīkušo skaits ir lielāks, jo iepriekš minētie skaitļi ir tie, ko reģistrējis VUGD, taču noslīkušos no ūdens izvelk arī policija, pašvaldību glābšanas dienesti un aculiecinieki.

Piektdien Balvu pusē no Pērkona ezera izvilkta 50 gadu veca sieviete. Glābēji arī devās meklēt noslīkušo Rīgas Vidzemes priekšpilsētas Dambjapurva ezerā, taču viņu pagaidām nav izdevies atrast. Piektdien 40 gadu veca sieviete noslīka dīķī pie Spilves lidostas, bet 21 gadu vecs vīrietis gājis bojā Viļānu novada Maltas upē. 60 gadu vecs vīrietis noslīka Ventspilī Ostas ielas krastmalā, bet 59 gadus vecs vīrieti noslīka Jēkabpilī Daugavā.

Sestdien 30 gadu vecs vīrietis galu ņēma ūdenskrātuvē Rīgā, Biķernieku ielā, bet par viņu septiņus gadus jaunāks vīrietis noslīka Gulbenes novadā, Lizuma pagastā, Velenas karjerā. 36 gadus vecs vīrietis noslīka Ramatas pagasta Rauskas dīķī.

Sestdien 60 gadu veca vīrieša mirstīgās atliekas izvilktas no dīķa Vestienas pagastā Madonas novadā, bet 44 gadus vecs vīrietis noslīka Rundāles pagastā.

Pēc Valsts policijas Zemgales reģiona sniegtās informācijas aģentūrai BNS, sestdien 1937.gadā dzimis vīrietis atrasts piemājas dīķī Jelgavā, Bumbieru ceļā.

Svētdien 50 gadu vecs vīrietis noslīka Liepājā Tirdzniecības kanālā, bet par viņu trīs gadus jaunāks vīrietis noslīka Rēzeknes upē.

18 gadu vecs jauneklis svētdien noslīka Zilupes upē, bet 44 gadus veca vīrieša mirstīgās atliekas izvilktas no dīķa Kalupes pagastā, kas atrodas Daugavpils novadā.

Pēc Valsts policijas Zemgales reģiona sniegtās informācijas, svētdienas naktī Jaunpils novadā Viesatu pagastā atrasts noslīcis 1968.gadā dzimis vīrietis.

Operatīvie dienesti