Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nepilngadīgajiem pārdod enerģijas dzērienus; narkotisko vielu ekspertīzei nogādā 10 personas

Trešdien, 18. oktobrī, Valsts policijas Aizkraukles iecirkņa Kārtības policijas nodaļas darbinieki rīkoja reidu astoņos Aizkraukles un apkārtējo novadu veikalos, lai pārbaudītu, vai nepilngadīgajām personām netiek pārdots enerģijas dzēriens, alkohols un cigaretes.  Savukārt Aizkraukles policijas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki pārbaudīja iespējamo narkotisko vielu lietošanu.

Valsts policijas pārstāve Ieva Sietniece informē, ka pārkāpumi konstatēti divos veikalos. Enerģijas dzērienu nepilngadīgajam Mazzalves pagastā pārdeva 1959. gadā dzimusi pārdevēja, savukārt Jaunjelgavā, Liepu ielā, 1973. gadā dzimusi pārdevēja. Saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksa 155. pantu par alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai elektronisko smēķēšanas ierīču uzpildes tver­tņu pārdošanu nepilngadīgajiem pārdevējam piemēro naudas sodu no 280 līdz 350 eiro, bet juridiskajām personām — no 700  līdz 1400 eiro.

“Profilaktiskus reidus policija rīko regulāri. Aicinām iedzīvotājus pa tālruni 110 ziņot policijai par gadījumiem, kad veikalos nepilngadīgajiem tiek pārdoti alkoholiskie dzērieni un tabakas izstrādājumi, tāpat aicinām ziņot par vietām, kurās nepilngadīgie smēķē,” saka Ieva Sietniece.

Aizkraukles policijas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki 18. oktobra reidā aizdomās par narkotisko vielu lietošanu ekspertīzei nogādāja 10 personas: no Pļaviņu novada — trīs, dzimušas  1989., 1991. un 1995. gadā, no Aizkraukles — septiņas, dzimušas 1984., 1992., 1993. (divas), 1995. un 1999. gadā (divas). Saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksa 46. pantu  par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos vai glabāšanu nelielā apmērā bez nolūka tās realizēt vai par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu lietošanu izsaka brīdinājumu vai piemēro  naudas sodu līdz 280 eiro.

Kriminālziņas