Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Applaucējas ar karstu šķidrumu

NMPD pārstāve Ilona Indriksone informē, ka pēdējā laikā daudz traumu gūst mazi bērni, sev uzraujot virsū krūzi ar karstu tēju, kafiju vai karstu zupu.

Viņa aicina  vecākus būt uzmanīgiem un mazu bērnu klātbūtnē nelietot karstus dzērienus un zupas. “Pieaugušajiem krūze tējas šķiet mazs daudzums, taču mazam bērnam tas ir ļoti daudz, viņš var applaucēt lielu daļu sava ķermeņa,” norāda Ilona Indriksone. Ja tomēr noticis šāds gadījums, viņa aicina applaucēto vietu tūlīt atdzesēt ar vēsu ūdeni un iesaka mājas aptieciņā turēt aerosolu un ziedes pret apdegumu.

Viena karsta kafijas vai tējas tasīte mazam bērnam spēj apdedzināt līdz pat 30% ķermeņa.

Ja bērns ir applaucējies vai apdedzinājies, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas  speciālisti iesaka:

– apdeguma vietu atdzesēt tikai zem vēsa (bet ne ledaina) tekoša ūdens vismaz 15-20 minūtes;

– ja apdegums/ applaucējums ir zem apģērba, neraujiet to nost, bet tā vietā lejiet vēsu ūdeni starp apģērbu un ādu vai arī uz apģērba;

– dzesēšanas laikā uzmanīgi novelciet apģērbu. Neplēsiet no ķermeņa nost pielipušus vai piedegušus apģērba gabalus;

– nepārplēsiet tulznas – ādas slānītis cietušo vietu sargā no infekcijas;

– nelieciet neko uz brūces un nepārsieniet to saviem spēkiem;

– pēc apdeguma/ applaucēšanās vienmēr sazinieties ar savu ārstu. Padomu variet saņemt arī, zvanot uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001 (darba dienās 18:00 – 8:00, brīvdienās 24 h diennaktī).