Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pagalmā sagaida sitēju komanda 150

Aizkraukles rajona policijas pārvaldes ceļu policijas ekipāža Bebru pagastā naktī no 12. uz 13. novembri pārdzīvoja satraucošus mirkļus — pēc pakaļdzīšanās kādas mājas pagalmā policistus sagaidīja sitēju komanda. Viens no policistiem guva vieglu traumu.

Šobrīd Aizkraukles rajona policijas pārvaldē par notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 269. panta par uzbrukumu valsts amatpersonai. Aizdomās par šī nozieguma izdarīšanu aizturēts kāds 1953. gadā dzimis Bebru pagasta iedzīvotājs. Tikai policistu profesionālās rīcības dēļ neviens no incidentā iesaistītajiem nav guvis smagus ievainojumus.

Neklausa pavēlei apstāties

Tās nakts notikumus atceras viens no ceļu policijas inspektoriem:

— Patrulējām Bebru pagastā. Tuvojās pusnakts. Pagriezāmies pa ceļu Meņģeles virzienā un pamanījām kādu automašīnu, kas strauji tuvojās. Šobrīd bieži zog degvielu, tāpēc vēlīno braucēju nolēmām pārbaudīt. Ar zizli norādīju, ka jāapstājas, taču braucējs neklausīja. Pabrauca garām un sāka uzņemt ātrumu. Pamanījām, ka automašīnā sēž divi cilvēki. Pie stūres bija jaunietis.

Sākām sekot, ieslēdzām speciālos gaismas un skaņas signālus, kolēģis pa skaļruni atkārtoti aicināja braucēju apstāties. Taču VAZ markas automašīna turpināja braukt pa nelieliem lauku ceļiem. Pēc tam iegriezās mežā. Visu notiekošo filmēja patruļmašīnas videokameras.

Notriec zaķi

Ceļš iegriezās mežā. Pēkšņi mūkošās automašīnas priekšā uz ceļa izskrēja zaķis. Domājām, ka tas liks braucējam nobremzēt, taču nē — notriektais zaķis palika guļam uz ceļa. Ceļi, ko izvēlējās bēglis, bija nelieli. Tas liecināja, ka braucējs ir vietējais, kurš labi pārzina apkārtni. Izbraucām uz Ērgļu ceļa, un žigulis turpināja traukties atpakaļ Bebru virzienā. Bijām pārliecināti, ka braucējs noteikti nav alkohola reibumā. Iereibis autovadītājs uz slapjā un slidenā ceļa lielā ātrumā nespētu tik veiksmīgi izbraukt straujos pagriezienus un būtu kļūdījies.

Pēkšņi automašīna iegriezās kādu māju ceļa galā un iebrauca pagalmā. Braucējs izlēca no automašīnas un aizskrēja meža virzienā, bet līdzbraucējs iemuka mājā. Mūs pagalmā sagaidīja seši agresīvi noskaņoti vīrieši.

Izsauc papildspēkus

Policijā strādāju jau daudzus gadus, taču tik draudīgā situācijā nonācu pirmo reizi. Sapratu, ka mūsu dzīvības ir apdraudētas. Kad izkāpām, visi pagalmā esošie draudīgi vicināja dūres. Vecākais no viņiem cilāja arī sarūsējušu metāla krēslu, kuru viņš atrada turpat pagalmā. Mūs mēģināja izprovocēt kautiņam, vēlējās, lai mēs lietotu spēku vai šaujamieročus. Viņi arī nosprostoja ceļu, neļaujot patruļmašīnai izbraukt no pagalma. Izsaucām papildspēkus. Atbrauca otra patruļmašīna ar vēl diviem inspektoriem. Tomēr nācās atkāpties. Kad braucām projām, vīrietis vēl atkārtoti mēģināja sākt kautiņu. Atrāva patruļmašīnas durvis un centās mani no braucamā izraut. Tas neizdevās, taču pēc mirkļa pamanīju, ka no rokas tek asinis. Viņš mani bija viegli savainojis.

Nav apdrošināšanas un tehniskās apskates

Noskaidrojām, ka VAZ markas automašīnai nav obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas un vairākus gadus nav veikta arī tehniskā apskate. Ierosināta arī administratīvā lieta par  nepakļaušanos policijas darbinieku likumīgajām prasībām. Darīsim visu, lai noskaidrotu, kurš tonakt sēdēja pie braucamā stūres.   

Aizkraukles rajona policijas pārvaldes Kriminālpolicijas biroja priekšnieks Aigars Zīmelis informē, ka vīrietis, kurš uzvedās visagresīvāk, aizturēts nākamajā dienā. 

Ceļu policijas inspektoriem Bebru pagastā bieži vien nākas sastapt nekulturālus braucējus, bieži jādzenas pakaļ agresīviem autovadītājiem, taču tik rupji likumpārkāpumi pieredzēti pirmo reizi.

Komentāri 150

Ullis

No kurienes Aizkrauklē uzradās Plūme? Vai nav no Bebriem?

pirms 10 gadiem, 2008.11.14 17:37

xyz

Te nu šajā gadījumā nav nekāda sakara ar cienījamo Plūmes kungu.
Kā lasām informācijā tad Bebros laikam dzīvo pēc citiem likumiem . Un te vēl valdība runā par policistu skaita samazināšanu

pirms 10 gadiem, 2008.11.14 19:32

bebrs

malaci bebrinieki taa tureet mees par jums...

pirms 10 gadiem, 2008.11.14 22:03

Zutiņš

Kā nav sakars ar Plūmju! Vai tad Bebri ir Maskava, kur viens otru nezina un mūžā nav redzējis un neredzēs? Plūms arī algu saņem ne par bumbieru audzēšanu, bet par valstisku darbību. Laikam arī vēl rajona padomē. Tā kā tiešākais sakars, ja Bebri ir Aizkraukles rajonā. Cauri Bebriem braukā arī Keišs no Iršiem. Beigās nav riktīgu vīru, kas kaut kādus mirlakus var izštosēt Bebros!!!

pirms 10 gadiem, 2008.11.15 10:17

meitēns

Liekiet mierā Plūmes kungu. Kolosālākais cilvēks!!!
Tur ir darbs policistiem!!!

pirms 10 gadiem, 2008.11.15 10:26

Vairis

Ja policisti,kuriem ir ieroči,kapitulē kaut kādu ļetraku priekšā,ir jāizdzen no policijas.

pirms 10 gadiem, 2008.11.15 11:01

Pež xyz

xyz! Vai vajag policistu skaitu, ja vairāki bruņoti un viens pat ievainots neturas pretī, cik var saprast no raksta, pēdējiem pipļakiem un atkāpjas. Vairis ir pareizi atrakstījis. Tādi ir jānomaina.

pirms 10 gadiem, 2008.11.15 11:32

Dans

Ja bruņoti policisti atkāpās, tad to avīzē publicēt nedrīkstētu. Tagad mācība ir rokā. Neapstājies, bēdz, ja panāk, tad ar sarūsējušu krēslu vai cirvi vari droši aizstāvēt savas cilvēktiesības brīvā Latvijā. Kārtības sargi būs spiesti atkāpties.

pirms 10 gadiem, 2008.11.15 12:15

žauna

Nu bedovo veči pagalmā biīši, ja patruļa daboja laisties...

pirms 10 gadiem, 2008.11.15 13:54

GAZ-51

Pec si raksta gribetu lai "Staburags" apraksta gadijumu kurs notika laika apmeram no 1995-1997 gada,kad policija dzinas pakal automobilim GAZ-51,izraisot apmeram 15-20 savienus,no kuriem 5 bij trapijusi 4autoriepas un v n zim,...bet policijas gala rezultac bija ,,ai kluda,,.vot tas bija notikums.,,,.ar cienu staburaga reportieriem.

pirms 10 gadiem, 2008.11.15 14:57

patiesība

Kas tad te par gudrīšiem savākušies. Ne jau vienmēr policistiem ir jāpielieto ieroči un visi "idioti" ir jāapšauj. Tas ir vienkāršākais kā iziet no situācijas.
Bet saistībā ar to pasākumu, kas notika, varu pateikt to, ka neviens policists no notikuma vietas neaizbēga, tas jau kārtējais Bebru izdomājums. Nekas,pamazām tuvojas tā diena, kad vienu pēc otra šitādus parazītus sodīs un nekāda visatļautība nenotiks.

pirms 10 gadiem, 2008.11.15 17:51

Vārava

Abas puses-konflikta- pārzināja savas tiesības ,un nepārkāpa,malači./Kā ir ar īpašuma tiesībām,tiesības uz privātīpašumu.

pirms 10 gadiem, 2008.11.15 17:57

xyz to pež

Acīmredzot policijas prestīžs ir saggandēts un cilvēki ir izvesti no rāmjiem mūsu ikdienas negāciju dēļ.
Policistu skaitu samazināt nevajag, bet gan viņus labāk apmācīt un fiziski sagatavot kā rīkoties ekstremālos gadījumos un prast savaldīt visus likumpārkāpējus. Nav dzirdēts, ka policistiem būtu kādas fiziskās sagatavotības pārbaudes u.ttt,varbūt par To(tām ) atklāti nerunā

pirms 10 gadiem, 2008.11.15 18:12

Operatīvie dienesti