Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par 20 eiro kukuļdošanas mēģinājumu — sešu mēnešu nosacīta brīvības atņemšana

Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūras prokurore tiesai nosūtījusi krimināllietu par vienošanās apstiprināšanu un soda piespriešanu. Krimināllietā apsūdzēta viena persona par kukuļdošanas mēģinājumu Rīgas pašvaldības policijas darbiniekam.


Saskaņā ar apsūdzību 2018.gada novembrī apsūdzētais bija novietojis savu auto Skārņu ielā, Rīgā, neievērojot gājēju un velosipēdu ceļa zīmi. To pamanīja Rīgas pašvaldības policijas Tūrisma nodaļas inspektors, kurš piegāja pie apsūdzētā un palūdza viņam vadītāja apliecību un transportlīdzekļa reģistrācijas apliecību. Viņš paskaidroja fiksētā pārkāpuma būtību un paziņoja, ka par pieļauto pārkāpumu tiks sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols. Lai izvairītos no atbildības, apsūdzētais Rīgas pašvaldības policijas darbiniekam mēģināja nodot 20 EUR naudas banknoti. Kukuli policijas darbinieks nepieņēma un personu aizturēja.Tā kā apsūdzētais vainu atzīst, prokurore ar viņu vienojusies par sodu, proti, nosacītu brīvības atņemšanu uz sešiem mēnešiem, un lūdz tiesai to apstiprināt. Krimināllietā persona apsūdzēta pēc Krimināllikuma 15.panta ceturtās daļas un 323.panta pirmās daļas.Lieta nodota Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.


Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Operatīvie dienesti