Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par drošību jādomā arī pašam

Dienas kļūst ar vien īsākas, bet vakari — tumšāki. Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes darbinieki iesaka ievērot elementāras drošības normas, lai nenonāktu nozieguma upura lomā.

Izejot no mājas tumsā, svarīgi neņemt līdzi lielu naudas summu, nepiesaistīt sev uzmanību, runājot pa telefonu.

Vēlā vakara stundā neiet pa ielu vienam, neielaisties sarunās ar nepazīstamu personu, jo nav garantijas, ka viņš ir viens. Ja vēlā vakara stundā jānokļūst mājās, labāk palūdziet, lai atbrauc vai atnāk jums pretī. Izvairieties iet pa neapgaismotām ielām.

Neizlaidiet savu somiņu no acīm, turiet to stigri rokās, sev priekšā, nelieciet somiņas siksnu ap kaklu, netiniet ap roku, jo tā var sevi savainot brīdī, kad kāds būs to  iekārojis. Ja kāds somiņu ir satvēris un mēģina izraut, turiet to cieši un ar strauju kustību grūdiet pretiniekam pa vārīgām vietām, pēc  tam metaties bēgt un skaļi kliedziet, lai jūsu palīgā saucienus kāds var saklausīt un paziņot policijai. Policijai jāziņo uzreiz pēc notikuma, lai pēc iespējas ātrāk varētu uzsākt izmeklēšanu un aizturēt noziedzīgo personu.

Ļoti svarīgi iegaumēt pazīmes, seju, apģērbu, kādā valodā runāja, vai persona bijusi viena. Ja gadījumā jūs apzaga, ievērojiet, kurā virzienā zaglis devās.

Tāpat svarīgi atcerēties, ja nozagta rokassomiņa un starp dokumentiem ir bijusi norēķinu karte, nekavējoši jāziņo attiecīgajai kredītiestādei. Nekad nevajag līdzi nēsāt paroli, labāk to iemācīties no galvas. Neatstājiet kredītkarti vai citus dokumentus un naudu ģērbtuvēs, automašīnās, galda atvilknēs, brīvi pieejamās vietās. Vīriešiem nevajadzētu turēt maku aizmugurējā kabatā, īpaši, ja brauc sabiedriskā transportā vai apmeklē veikalu, kur ir daudz cilvēku. Sabiedriskā transportā nauda jāsagatavo laicīgi, lai citi neredz jūsu maka saturu.

Bērnu vecākiem būtu jāpārrunā ar saviem bērniem, ka iestājoties tumsai vai arī gaišā laikā nebūtu vēlams lieki runāt pa telefonu, jo pastāv risks, ka mobilo telefonu var nozagt vai nolaupīt, tāpat neiet mājās no skolas pa ielu, kur ir maz cilvēku. Neielaisties sarunās ar mazpazīstamām personām, nestāstīt cik maciņā naudas. Vecākiem saviem bērniem vajadzētu paskaidrot, ka mobilais telefons nav greznumlieta, bet gan sazināšanās līdzeklis un tāpēc to nevajadzētu demonstrēt apkārtējiem.

Papildus vēl jāatceras, ka bīstami “stopēt” automašīnas, jo nav garantijas, ka būsiet drošībā, to var darīt tikai tad, ja brauciet kopā ar draugiem un neesat viens. Ļoti svarīgi piezvanīt savam tuviniekam un informēt no kurienes izbraucat, cikos un ar kādu automašīnu.

Operatīvie dienesti