Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par kūlas dedzināšanu naudas sods no 280 līdz 700 eiro

Lai gan pavasaris vēl nav tā pa īstam sācies,  Zemgales reģionā jau ir reģistrēti vairāki gadījumi saistībā ar kūlas dedzināšanu.

Atgādinām iedzīvotājiem, ka, dedzinot kūlu, var nodarīt lielu postu meža platībām, dzīvajām radībām, kā arī var nodegt gan dzīvojamās, gan arī saimniecības ēkas un ugunsgrēkā var zaudēt pat dzīvību. Neapdomīgas rīcības dēļ nelaime var piemeklēt gan pašus dedzinātājus, gan arī  pavisam nevainīgus cilvēkus.

Policija atgādina iedzīvotājiem, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta. Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu (LAPK) 179.panta 4.daļu par kūlas dedzināšanu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no divsimt astoņdesmit līdz septiņsimt eiro.

Kriminālatbildība iestājās, ja dedzinot kūlu aizdegusies kāda no ēkām, kā rezultātā radīti lieli zaudējumi vai ugunsgrēkā  gājis bojā cilvēks. 
                          
Krimināllikuma 185.panta 2.daļa paredz, ka par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu vai citādā vispārbīstamā veidā vai ja tā nodarījusi lielu materiālu zaudējumu, vai ja tās rezultātā vainīgā neuzmanības dēļ iestājusies cilvēka nāve vai izraisītas citas smagas sekas, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.
          
Policija arī lūdz iedzīvotājus būt vērīgiem un  gadījumā,  ja tiek manītas personas, kuras dedzina kūlu, nekavējoši par to informēt, zvanot pa tālruni 110 vai 112.
           
Būsim apdomīgi, nededzināsim kūlu!

Kriminālziņas