Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par meitenes slepkavību apsūdzētais jaunietis cietumā pakāries 8

Par 2008.gada oktobrī izdarīto meitenes slepkavību Aizkrauklē apsūdzētais 1991.gadā dzimušais Sandis Šeškus pērn septembrī Šķirotavas cietumā izdarījis pašnāvību pakaroties.

Vakar Augstākās tiesas (AT) Krimināllietu tiesu palāta izbeidza kriminālprocesu, kurā Šeškus bija apsūdzēts par meitenes slepkavību. Lieta tika izbeigta, jo iestājusies apsūdzētā nāve.

Kā informēja AT preses sekretāre Baiba Kataja, 2009.gada 14.septembrī AT saņemts paziņojums no Šķirotavas cietuma priekšnieka, ka apsūdzētais Šeškus ir miris.

Cietumā būtu jāpavada 15 gadi

Izskatot slepkavības lietu pirmajā tiesu instancē, Zemgales apgabaltiesa 2009.gada 2.aprīlī Šeškum nolēma piespriest 13 gadu cietumsodu ar mantas konfiskāciju un policijas kontroli uz divarpus gadiem, taču, ievērojot jaunieša iepriekš neizciesto sodu, kā galīgais sods viņam tika piespriesta reāla brīvības atņemšana uz 15 gadiem ar mantas konfiskāciju un policijas kontroli uz trim gadiem.

Ar to pašu spriedumu no apsūdzētā par labu kādai cietušajai tiesa nolēma arī piedzīt 1098 latu mantiskā kaitējuma kompensāciju, bet par labu valstij - 900 latus par cietušajai jau izmaksāto valsts kompensāciju.

Drīz pēc tam Šeškus minēto Zemgales apgabaltiesas spriedumu pārsūdzēja, un jau 24.aprīlī lieta nonāca apelācijas instances tiesā, liecina Latvijas Tiesu portālā pieejamā informācija.

Kā ziņots, 2008.gada 3.oktobrī Aizkrauklē, netālu no veikala "Beta" stāvlaukuma, tika atrasts nepilngadīgas jaunietes līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm un bija aizdomas, ka meitene pirms nāves tikusi izvarota.

Par minētās slepkavības pastrādāšanu aizdomās turamais puisis, kurš jau agrāk bija tiesāts par laupīšanām, tika aizturēts 2008.gada 9.oktobrī Rīgā.

 

Komentāri 8

Juris

Ja ir pakārts, tad gods un slava tiem, kas to izdarīja. Tie, kuri pieņēma pārsūdzību šādā lietā un pie tam vēl no šāda mērgļa, ir jāpakar. Zinu, ka šādi mērgļi vēl ir tiesīgi pārsūdzēt spriedumus, bet nevajag pieņemt un cauri. Labi, ka viss tomēr labi beidzies.

pirms 9 gadiem, 2010.01.12 19:23

Marija

Nekas, manuprāt, nav beidzies labi. Tam necilvēkam vajadzēja 15 gadus pavadīt mocībās, droši vien Annas ģimene jau bija par to parūpējusies. Pārāk ātri salūza tas zvērs, nožēlojams mērglis!
Dievs visu redz, sandim (no mazā burta) nebūs miera arī pēc nāves!

pirms 9 gadiem, 2010.01.12 21:05

juristi

Latvija ir tiesiska Eiropas Savienības valsts un linča tiesas te nav pieļaujamas,arī var būt,ka viņš nebija vainīgs...ir taču tādi gadījumi...līdz tiesai šo jaunieti vajadzēja stingrāk uzraudzīt!

pirms 9 gadiem, 2010.01.13 12:12

Juris juristiem

Nekas nevar būt pareizāks par to, ko bandītisma apkarošanas daļas priekšnieks Žeglovs ( aktieris V.Visockijs) filmā "Tikšanās vietu mainīt nedrīkst" saka Šarapovam, kad Šarapovs cenšas ieskaidrot Žeglovam, ka varbūt aizdomās turamais par slepkavību nemaz nav vainīgs. Tas pareizums ir iekš tā, ka Žeglovs saka, ka bez vainas pie mums neviens nenokļūst, ka vaina ir iekš tā, ka aizdomās turamajam pašam savlaicīgi vajadzēja tikt galā ar savām sievām un savu pistoli. TIK PAREIZI PATEIKTS, KA PAREIZĀK VAIRS NEVAR.
Es kursa darbos rakstīju un eksāmenos teicu, ka, ja netiesās valsts, tad nonāksim pirmatnējās kopienas iekārtas paražās, kad paši cietušie, viņu radi vai draugi vainīgo atrod, "lietu izmeklē"", tiesā un spriedumu izpilda ( nokauj vai nosit) pāris minūšu laikā un bieži vien - ne to, kurš patiešām ir vainīgs. Ņemot vērā to, ka valsts pēdējā laikā netiesā vai tikpat kā netiesā, tad es citu iespēju neredzu, ka jātiesā ir pašiem. Tas aktīvi arī notika deviņdesmito gadu pirmajā pusē un, cik var noprast, tad tagad atkal atjaunojas. Ja pieņemam, ka Latvija ir valsts, tad tai vajag uzvesties kā valstij. Latvija NAV tiesiska valsts. Likumdevējs ir paredzējis, ka likums tiks pārkāpts un tāpēc par likuma pākāpšanu ir paredzējis sodu. Ja sods ir, tad ir tiesiska valsts. Cik tad to sodu ir pie mums ! Kur ir sodi, ja likumus pākāpj uz katra stūra krustām un šķērsām. Tik vien ir kā - ierosināts kriminālproces. Ar to viss arī parasti beidzas un pļurkš vien sanāk. Jātiesā ir pašiem. Jātiesā ne tikai noziedzniekus, bet arī tos tiesnešus, kuri nenotiesā noziedzniekus. Tas jādara (jāorganizē) pašiem cietušajiem, viņu radiem un draugiem. Tad iestāsies tiesiskā kārtība. Jā, uz pirmatnējās kopienas paražu principa, bet citas iespējas vienkārši nav.

pirms 9 gadiem, 2010.01.13 19:11

Masa

Dievs visu redzs un tas necilveks ir sodits!!!!

Tomer Anna no ta nepaliks dziva.....

pirms 9 gadiem, 2010.01.25 18:48

Masa

Dievs visu redzs un tas necilveks ir sodits!!!!

Tomer Anna no ta nepaliks dziva.....

pirms 9 gadiem, 2010.01.25 18:48

Operatīvie dienesti