Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par satiksmes drošību gādā... piedzēries traktorists 10

Aizvadītās nedēļas nogalē Neretā notika Aizkraukles reģiona skolēnu dziesmu un deju svētki. Neilgi pirms svētku gājiena Dzirnavu ielā policisti pie pašvaldībai piederošā traktora T16 stūres aizturēja 1960. gadā dzimušu vīrieti, kuram vajadzēja izvietot ceļa zīmes satiksmes drošībai.

Aizkraukles policijas iecirknī “Staburags” uzzināja, ka vīrietis bija 1,84 promiļu dzērumā. Viņam draud administratīvais arests no desmit līdz piecpadsmit diennaktīm, naudassods no 800 līdz 1000 latiem un turpmākos četrus gadus būs jāiztiek bez vadītāja apliecības. Savukārt traktors nogādāts speciālajā stāvvietā Rīgā.

Situāciju, kā pie pašvaldībai piederoša traktora stūres varēja sēsties piedzēries braucējs, “Staburags” lūdza komentēt Neretas pagasta pārvaldes vadītājam Jurim Zālītim.

Viņš telefonsarunā atzina, ka šāds gadījums bijis, taču nevarot neko paskaidrot, jo braucēju norīkojusi komunālā daļa, un ieteica sazināties ar tās vadītāju Rihardu Trukšu, neoficiāli piebilstot, ka braucējam bijis jāizvieto zīmes, kas dziesmu svētku gājiena laikā Dzirnavu ielā aizliegtu transportlīdzekļu kustību.

Savukārt komunālās daļas vadītājs Rihards Trukša apgalvoja, ka aizturētais vīrietis visu dienu esot bijis skaidrā un līdz pulksten 17 labojis bedrītes ielu asfalta segumā.

— Šis vīrietis savlaik strādāja komunālajā daļā, taču alkohola problēmu dēļ viņu atbrīvojām, — saka Trukšas kungs. —Viņš strādāja pagaidu sabiedriskajos darbos nodarbināto programmā. Darbu jau bija beidzis, taču, tā kā vienu dienu slimoja, tieši 31. maijā to atnāca atstrādāt. Vakarā palūdzām aizvest un novietot ceļa zīmes. Alkoholu viņš, visticamāk, lietoja pirms brauciena. Tā kā visu dienu strādāja saulē un, iespējams, nebija ēdis, sareiba. Ja viņš būtu vismaz kādu vārdu bildis, ka ir lietojis alkoholu, zīmes paši kaut rokām būtu aiznesuši. Tagad viņam būs jāmaksā ne tikai sods par braukšanu dzērumā, bet arī par laiku, kamēr traktors bija speciālajā stāvvietā. Arī ar strādājošajiem situācija ir slikta. Varam maksāt tikai minimālo algu “uz papīra”, un par šādu atalgojumu labus darbiniekus sameklēt nevar.

***
Nepilnu divu promiļu reibums ir visai pamatīgs, lai to nevarētu nepamanīt arī bez alkometra. Tāpēc pašvaldības darbinieku atrunas nešķiet nopietnas. Acīmredzot neviens pat necentās pārliecināties, kādam traktoristam uztic braukt uz vietu, kur pulcējās un svētku gājienam gatavojās vairāk nekā 700 bērnu no visa Aizkraukles reģiona. Starp citu, gājienam gatavojās arī pašvaldības atbildīgās amatpersonas, uz estrādi nāca simtiem Neretas iedzīvotāju un viesu. Par laimi, policisti braucēju laikus apturēja.        

Šis gadījums tovakar nebija vienīgais, kad policisti Neretas pusē aizturēja braucējus dzērumā. Pusotru stundu pēc pusnakts Raiņa ielā kāds 1978. gadā dzimis vīrietis ar automašīnu VW Golf brauca 3,04 promiļu dzērumā, bet, austot rīta gaismai, 1980. gadā dzimis velosipēdists ar divriteni streipuļoja 2,18 promiļu reibumā. Svētku koncerta laikā Jēkabpils ielā notika arī divu vieglo automašīnu sadursme. Abi braucēji gan nebija dzēruši. Savukārt kaimiņu pagastā — Mazzalvē — iereibusi 1976. gadā dzimusi sieviete iestūrēja kokā.


Komentāri 10

Mārtiņš

Nu redziet, kas notiek, kad ar mašīnām brauc skaidrā! .... notika divu vieglo automašīnu sadursme.... un abi nav bijuši dzēŗuši. Ja par traktoristu, tad jāsaka - kas tas par traktoristu, ja nav nelielā štīmē !

pirms 6 gadiem, 2013.06.05 13:06

Reta

Dzer visur,bet pēdējā laikā Nereta paliek arvien populārāka. visās jomās.....

pirms 6 gadiem, 2013.06.05 17:45

ako

a pašvaldībai vispār dziļi vienalga par plebejiem i tiem, kas dzer un brauc i tiem, kas dzied

pirms 6 gadiem, 2013.06.05 22:37

?

Nu lieliska atbildības sajūta priekšniecībai!

pirms 6 gadiem, 2013.06.06 07:34

Ziņķārīgais

Es par šito atgadījumu labprāt niansēs uzzinātu lielo priekšnieku viedokļus, kuriem vienmēr par visu un visiem ir ko teikt. A varbūt tā bija plānots, lai svētkiem rozīnīte :)?

pirms 6 gadiem, 2013.06.06 07:58

!!!

Dille jau principaa katru dienu ir iemetis, lai tikai nesaka na neviens nezinaaja...kauns KD vadiitaajam!

pirms 6 gadiem, 2013.06.08 14:05

Skaties šefa makā

Vieglāk ar šitiem manipulēt!Sak minimalka ,a faktiski vadībai maksimalka !

pirms 6 gadiem, 2013.07.05 12:01

Skaties šefa makā

Vieglāk ar šitiem manipulēt!Sak minimalka ,a faktiski vadībai maksimalka !

pirms 6 gadiem, 2013.07.05 12:01

Operatīvie dienesti