Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par seksuālu vardarbību pret nepilngadīgo Aizkrauklē piespriež teju septiņu gadu brīvības atņemšanu

Aizkraukles rajona tiesa vīrietim, kurš tika apsūdzēts par seksuālu vardarbību pret nepilngadīgo, piespriedusi sešu gadu un deviņu mēnešu cietumsodu, kā arī probācijas uzraudzību, informēja tiesas kancelejas vadītāja Ruta Čipāne.

Iepriekš prokurore ar vīrieti bija noslēgusi vienošanos par vainas atzīšanu un sodu. Tiesa rakstveida vienošanās procesā iztiesāja krimināllietu un apstiprināja noslēgto vienošanos par vainas atzīšanu un sodu.

Tiesa nosprieda atzīt personu par vainīgu nozieguma izdarīšanā ar brīvības atņemšanu uz sešiem gadiem ar probācijas uzraudzību uz četriem gadiem, taču sodam daļēji pieskaitīts vīrieša vēl neizciestais sods, kas noteikts ar Rīgas rajona tiesas 2014.gada spriedumu. Līdz ar to galīgais sods noteikts ar brīvības atņemšanu uz sešiem gadiem un deviņiem mēnešiem, ar probācijas uzraudzību uz četriem gadiem.

Spriedumu var pārsūdzēt kasācijas kārtība Augstākās tiesas Krimināllietu departamentā.

Jau vēstīts, ka 2016.gadā 27.augusta vakarā apsūdzētais, atrodoties kādā sabiedriskā transporta pieturā Aizkrauklē, ievēroja nepilngadīgo personu.

Nolūkā apmierināt savas dzimumtieksmes, apsūdzētais sekoja minētajai personai un panāca viņu. Tad apsūdzētais, izmantojot brīdi, kad uz ielas nevienas citas personas nav, uzbruka.

Apsūdzētais pusaudzei pienācis cieši klāt, no aizmugures ar vienu roku tīši saspiedis tās kaklu, lai viņu nespētu saskatīt, bet ar otru roku aizspiedis muti un ar savu ķermeni piespiedās cietušajai personai klāt. Tad apsūdzētais cieši pieliecās pie nepilngadīgās personas auss un vienlaicīgi, izmantojot fizisko pārspēku, piespiedās tai ciešāk klāt.

Cietusī persona aktīvi pretojās uzbrukumam, kā rezultātā nepilngadīgajai personai uz zemes nokrita saulesbrilles, pēc kā apsūdzētais nedaudz atslābināja satvērienu. Šajā brīdī cietušajai personai izdevās atbrīvoties no apsūdzētās personas satvēriena, izrauties un no notikuma vietas aizbēgt.

Kriminālziņas