Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par slepkavības mēģinājumu tiesa piespriež 16 gadu brīvības atņemšanu

Kurzemes rajona tiesa piemērojusi 16 gadu brīvības atņemšanas sodu vienai personai par  slepkavības mēģinājumu. Apsūdzētais iešāvis galvā autobusa šoferim, jo viņš neapstājās pieturā Liepājā pēc pieprasījuma. 


Kā norādīts apsūdzībā, 2018. gada 7. februārī mikroautobusa šoferis brauca maršrutā pa  K.Zāles laukumu Liepājas ezera virzienā. Pieturā apsūdzētais mikroautobusu centās  apturēt. Ņemot vērā to, ka noteiktais  maršruts neparedz pieturvietu noteiktajā vietā, vadītājs mikroautobusu  neapturēja. Apsūdzētais, būdams  alkohola  un  narkotisko  vielu  ietekmē, jutās aizskarts, vēlējās atriebties un nonāvēt šoferi, tāpēc devās uz citu autobusu pieturu, kur sagaidīja minēto mikroautobusu.

Pēc tam, kad mikroautobuss bija apstājies, apsūdzētais iekāpa tajā un ar pašrocīgi izgatavotu šaujamieroci iešāva šoferim galvā, nodarot smagus miesas bojājumus. Pēc tam apsūdzētais devās prom, taču tika aizturēts.

Tiesa apsūdzēto atzina par vainīgu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā, kas paredzēti Krimināllikuma 118.panta pirmajā daļā un 15.panta ceturtajā daļā, kā arī Krimināllikuma 233.panta otrajā daļā, un sodīja ar brīvības atņemšanu uz 16 gadiem un sešiem mēnešiem ar probācijas uzraudzību uz trim gadiem.

Spriedumu vēl var pārsūdzēt apelācijas kārtībā.

Operatīvie dienesti