Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pārbaudiet, vai aizvērti logi un aizslēgtas durvis!

Iestājoties tumšajam laikam, sāk aktivizēties ļaundari, kuri, izmantojot cilvēku paviršību, izdara zādzības no mājokļiem, palīgēkām, garāžām, šķūņiem, pagalmiem un transportlīdzekļiem.

Pārsvarā ļaundari iekļūst mājokļos un citās ēkās, kad to īpašnieki ir aizmirsuši aizvērt logus, aizslēgt durvis vai arī to slēdzenes ir viegli uzlaužamas. Savukārt transportlīdzekļus pārsvarā apzog gadījumos, kad tie nav aprīkoti ar signalizāciju un ir novietoti neapgaismotās vietās. Policija vērš uzmanību arī uz to, ka bez uzraudzības vērtīgas mantas nedrīkst atstāt brīvi pieejamās vietās.

Policija atkārtoti atgādina iedzīvotājiem par drošības pasākumiem sava īpašuma pasargāšanai:
pārrunāt ar saviem kaimiņiem, lai prombūtnes laikā īpašums tiktu pieskatīts;
iespēju robežās mājokļus aprīkot ar videonovērošanas sistēmu, signalizāciju un apgaismojumu, ar kustību sensoriem;
vērtslietas un naudu glabāt seifā, kas ir attiecīgi nostiprināts;
atstājot mājokli, aizvilkt aizkarus vai žalūzijas, lai ļaundari nevarētu redzēt mājas izkārtojumu, kā arī tajā esošās vērtīgās mantas;
pārliecināties, vai ir aizvērti logi un aizslēgtas durvis;
bez uzraudzības neatstāt vērtīgas mantas (velosipēdus, elektroinstrumentus, dārza tehniku utt.) brīvi pieejamās vietās;
savus transportlīdzekļus aprīkot ar signalizāciju un neatstāt tajos vērtīgas mantas, tos novietot apgaismotās un pārredzamās vietās;
nevajadzētu aizmirst arī par suni, kura klātbūtne var aizbiedēt ļaundarus, vai arī dot signālu saimniekam par nelūgto viesi.

Lai pasargātu savu īpašumu, likumsargi aicina iedzīvotājus būt vērīgiem un nekavējoties ziņot par sava mājokļa apkaimē pamanītām aizdomīgām personām vai transportlīdzekļiem, piefiksējot to marku, reģistrācijas numuru un krāsu, zvanot policijai pa tālruni 110.

Operatīvie dienesti