Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirmdien tiesa pasludinās spriedumu krimināllietā par vilciena konduktoru aplaupīšanu 1

Ogres rajona tiesa pabeidza krimināllietas izskatīšanu par 2011.gada augustā Jumpravas pusē notikušo laupīšanas uzbrukumu pasažieru vilciena konduktoriem, bet pirmdien, 14.janvārī, plkst.8.45 šajā lietā plānots pasludināt spriedumu.

Kā aģentūru LETA informēja Ģenerālprokuratūras preses pārstāve Aiga Šēnberga, vienam no četriem apsūdzētajiem prokurore Arta Vanaga tiesas debatēs pieprasījusi četru gadu cietumsodu, vēl vienam - trīs gadu un sešu mēnešu cietumsodu, bet divus apsūdzētos prokurore lūgusi sodīt ar nosacītu brīvības atņemšanu.

Kā liecina dati Tiesu informatīvajā sistēmā, uz apsūdzēto sola šajā lietā sēdies Dāvis Šabalovskis, Aleksandrs Kartušins, Gints Baumanis un Tatjana Kušnira. Viņiem apsūdzības celtas pēc trim Krimināllikuma pantiem - par huligānismu, laupīšanu, kā arī par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu.

Kriminālprocesā par cietušajiem atzīti divi konduktori - vīrieši, kā arī uzņēmums "Pasažieru vilciens" (PV), kas viņiem kā saviem darbiniekiem izmaksājis slimības pabalstu aptuveni 85 latu apmērā katram, aģentūru LETA informēja PV sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Priedniece.

Viņa pastāstīja, ka uzbrucēji sabojājuši arī uzņēmumam piederošo konduktoru inventāru - mapes ar dokumentiem un spiedogu, bet konduktoriem atņemtas viņu personīgās mantas.

Priedniece atzina, ka pēc šī nepatīkamā atgadījuma PV saviem darbiniekiem organizēja speciālus apmācības kursus par rīcību paaugstināta stresa situācijās, lai gadījumā, ja konduktoriem nākotnē nāktos saskarties ar līdzīgām situācijām, viņi zinātu, kā pareizi rīkoties.

Kā ziņots, 2011.gada augusta sākumā pasažieru vilcienā Aizkraukle-Rīga starp Skrīveru un Jumpravas staciju divi konduktori četriem pasažieriem aizrādīja par smēķēšanu vilcienā. Izcēlās konflikts, kura laikā smēķētāji uzbruka konduktoriem, nodarot viņiem miesas bojājumus un aplaupot.

Pēc laupītāju izkāpšanas konduktori uzreiz policijā nevērsās, bet par notikušo likumsargiem ziņoja dažas stundas vēlāk.

Latvijas Dzelzceļnieku un satiksmes nozares arodbiedrība izsludināja 500 latu lielu naudas prēmiju policijas darbiniekiem, kuri atradīs un notvers uzbrucējus.

Policija par notikušo sāka kriminālprocesu, identificēja uzbrucējus un drīz viņus arī aizturēja. Tie bija agrāk par mantiskiem noziegumiem, huligānismu un pretošanos sodīti 1990., 1987. un 1985.gadā dzimuši vīrieši, kā arī 1981.gadā dzimusi sieviete - četru bērnu māte, kurai atņemtas aprūpes tiesības un kura nonākusi policijas redzeslokā par svešas mantas bojāšanu.

Izrādījās, ka aizturētās personas konduktoriem atņemto naudu bija iztērējušas, dokumentus - izmetušas sausajā tualetē, bet ar zīmogu viens otru apzīmogojušas.

500 latu kompensāciju Latvijas Dzelzceļnieku un satiksmes nozares arodbiedrība policistiem tā arī neizmaksāja, jo izrādījās, ka to darīt liedz normatīvie akti.

Likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" 16.pants nosaka, ka "valsts amatpersonai, kurai, pildot valsts amatpersonas amata pienākumus, jāsniedz bezmaksas pakalpojumi vai jāpieņem lēmums, ir aizliegts par šo pienākumu pildīšanu ņemt maksu".

Komentāri 1

Zikinellelvnhor

Crunnisumniva xaikalitag invippisp http://usillumaror.com - iziananatt Squismiromi http://gussannghor.com FesSweelm

pirms 6 gadiem, 2013.07.03 21:09

Operatīvie dienesti