Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Policija joprojām cer atrast pirms četriem gadiem pazudušo tolaik nepilngadīgo Annamariju, būtisku jaunumu lietā nav 5

Policijai četru gadu laikā nav izdevies pietuvoties tolaik 16 gadus vecās Annamarijas Indānes atrašanai, tomēr likumsargi meiteni vēl cer atrast un meklēšana notiks vēl vismaz sešus gadus, pirmdien vēsta laikraksts "Diena".

Izmeklētāji atzinuši, ka četru gadu laikā lietas atrisināšnai un meitenes atrašanai nav izdevies pietuvoties. Aizkraukles iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Aigars Zīmelis gan atgādinājis, ka dažus mēnešus pēc Annamarijas pazušanas satrauktie iedzīvotāji policijai bija ziņojuši par kādu aizdomīgu pusmūža vecuma vīrieti no Jēkabpils. Viņš ticis aizturēts un pratināts, bijusi doma, ka viņš saistīts ar meitenes pazušanu. To pierādīt neesot izdevies, taču policija atklājusi, ka viņš seksuāli izmantojis citas jaunas meitenes, no kurām, iespējams, kāda nozieguma izdarīšanas laikā bijusi arī nepilngadīga. Viņas pie šosejas balsojušas mašīnas. Vīrieti 2007. gadā notiesāja.

Policija neizslēdz iespēju, ka arī Annamarija liktenīgajā 22. septembrī nobalsoja "nepareizo mašīnu", kad kā allaž nedēļas nogalē devās no skolas uz mājām Jēkabpils novada Viesītē.

Lai gan policija kā vienu no versijām, tiesa, ne galvenajām, izskatīja arī pašnāvību, māte to nepieļauj nekādā gadījumā. Arī tam, ka meitene būtu pēc savas gribas izlēmusi kaut kur doties projām, ģimene netic.

Patlaban mainījies to cilvēku skaits, kuru saistība pārbaudīta ar Annamarijas pazušanu. "Tie ir agrāk sodītie un tie, kuri šajā periodā izdarījuši kādus vardarbīgus noziegumus ar seksuāla rakstura ievirzi pret nepilngadīgajiem visā Latvijā," skaidrojis Zīmelis, arī piebilstot - naivi cerēt, ka kāds atzīsies.

Policijai joprojām nav izdevies atrast arī septiņgadīgo Lauru Strazdiņu, kura arī pazuda netālu no šosejas Daugavpils-Rīga, posmā no Skrīveriem līdz Koknesei. Sākotnēji domāts, ka, iespējams, abās lietās ir kāda saistība, taču tā netika pierādīta.

Policija arī pārbaudījusi, kur Annamarijas pazušanas dienā atradies Gundars Paipala, ko 2007. gadā policija aizturēja par 13 gadu vecās Justīnes izvarošanu un nogalināšanu. Arī viņa bija balsojusi mašīnu. Izrādījies, ka Paipala tolaik atradies cietumā par citu noziegumu. Paipala tagad notiesāts uz mūžu. Pārbaudīts arī Viktors Kozlovskis, aizturēts 2008. gadā aizdomās par vardarbīgu dzimumtieksmes apmierināšanu ar nepilngadīgu meiteni netālu no Aizkraukles pie Rīgas-Daugavpils šosejas. Saistība arī starp šiem noziegumiem nav atklāta. Kozlovskim apgabaltiesa piesprieda sešu gadu cietumsodu, pēc apelācijas nākamgad lietu skatīs Augstākā tiesa.

2010. gada sākumā meklēšanā atradās 47 nepilngadīgie jeb par 12 bērniem mazāk nekā 2009. gada sākumā. Savukārt šobrīd par pazudušiem tiek uzskatīti 57 bērni un jaunieši. Pārsvarā tiek meklēti nepilngadīgie, kas aizbēguši no internātskolām, sociālās aprūpes centriem, kā arī bērni no nelabvēlīgām ģimenēm.

Pazudušo personu meklēšanas termiņš ir desmit gadi no tā gada beigām, kad ierosināta meklēšanas lieta.

Jau vēstīts, ka tolaik 16 gadus vecā Annamarija Indāne pazuda pirms četriem gadiem. Pēdējo reizi viņa redzēta Koknesē netālu no šosejas Rīga-Daugavpils iepretī benzīntankam "Astarte nafta". Meitene bija devusies balsot automašīnas.

Komentāri 5

dans

mazak vaig kerstit piedzerusos velospedistus,un nodarboties ar nopietnakam lietam.

pirms 8 gadiem, 2010.09.27 22:20

lolita strazdina

un LAURU STRAZDINU vairs nemeklee un necer atrast? vai arii ir kas taads ko man kaa maatei pat nepazinjo?

pirms 8 gadiem, 2010.09.28 11:44

zhanis

vecakiem pashiem jabut verigakiem pret saviem berniem! Ne tikai skolas jataisa par cietokshnjiem un cietumiem un jalama skolotajus, bet arii pashu vecakiem jamak audzinat bernus, jo ja paskatas kadi ir musdienu mazie 13 gadigie un pat jaunaki- jau shaja vecuma vinji dzerstas un pipe aiz sturiem, par uzvedibu vispar nerunasim.Cik zinu berni ne tikai medz runat preti skolotajiem, vinji uzdrikstas ari skolotajus aizvainot ar necenzetiem vardiem.. Sobrid arii neaizstavu skolotajus, vinji arii nav baltas pelites, bet tomer, jamacas but kulturaliem noteikta situacija.! Ka mus audzina gimene, tadi mes izaugam sabiedriba.! Tapec Vecaki domajiet jus ari ar savam galvam, nevis pieljaut visu darit saviem berniem, pec tam brinaties ka izaug alkoholiki, narkomani, beg no majam un vel nezin ko. jau no mazotnes jaaudzina berni, jo ko var ieskaidrot 16 gadigam pusaudzim, kuram ieprieksh bija ljuats viss??

pirms 8 gadiem, 2010.09.29 12:25

Virga

Tādi ir jālikvidē jau pirmajā reizē. KOzlovskim vēl būšot apelācijas tiesa. Nu tāpēc visa šī elle ir. Ir jālikvidē gan šie kretīni cilvēka izskatā, gan šo kretīnu vecāki, ja viņi vēl ir dzīvi. Ne vecāki, ne skolas, ne policija nenosargās visas.

pirms 8 gadiem, 2010.10.02 10:03

hakeris

Dans- Pilnīgi peikrītu tev, ka policisti neslinko un darbotos daudz stingrāk, tad jaus en būtu lielāka daļas aizturētu utt.

pirms 8 gadiem, 2010.10.15 23:21

Operatīvie dienesti