Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ūdensputnu medību sezonas atklāšanas laikā policija veiks reidus

Ik gadu otrajā augusta sestdienā tiek atklāta ūdensputnu medību sezona. Šogad tā sāksies 13.augustā plkst.16:00, tādēļ Valsts policija aicina gan medniekus, gan iedzīvotājus būt īpaši uzmanīgiem un ievērot drošības noteikumus.

Ūdensputnu medības notiek ne tikai medību platībās, bet arī publiskajās ūdenstilpēs, un, lai gan meteoroloģiskie laika apstākļi nesola svelmi kā citus gadus, pieļaujams, ka vienkopus ar medniekiem šīs ūdenstilpes izmantos arī atpūtnieki. Gan medniekus, gan atpūtniekus un pie ūdenstilpēm dzīvojošos aicinām būt īpaši piesardzīgiem ezeru un upju tuvumā un ievērot drošības noteikumus, tādējādi neapdraudot ne sevi, ne citus.

Tā kā iepriekšējos gados novērots, ka sezonas atklāšanas pirmajās dienās ūdensputnu medībās iesaistās liels mednieku skaits, arī šogad Valsts policija sadarbībā ar Valsts meža dienestu veiks pastiprinātu medību kontroli. Likumsargi kontroles laikā uzmanību pievērsīs ieroču un munīcijas aprites atbilstībai likuma normām, kā arī uzraudzīs, lai medību norise notiktu bez alkoholisko dzērienu un apreibinošo vielu ietekmes. 

Valsts policija atgādina, ka ūdensputnu medībās ir aizliegts izmantot pusautomātiskos šaujamieročus, kuru patrontelpas un magazīnas kopējā ietilpība ir lielāka par trim patronām, tostarp vēršam uzmanību grozījumiem Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likumā, īpaši 22.panta (91) daļai, kurā minēts, ka personām, kurām garstobra šaujamieroči vai lielas enerģijas pneimatiskie ieroči reģistrēti medībām vai sportam, un īsas apstāšanās laikā līdz divām stundām, kad šie ieroči tiek pārvadāti uz vai no medībām, ir tiesības medību laikā glabāt ieroci un munīciju transportlīdzeklī, bet tiem ir jābūt novietotiem pēc iespējas drošākā vietā, lai futrālis vai cits iesaiņojums, kurā ievietoti munīcija vai ierocis, nebūtu redzams no transportlīdzekļa ārpuses, atrastos aiz aizslēgtām durvīm un būtu aprīkots ar trauksmes signalizācijas ierīci, tādējādi nodrošinot, ka tie nejauši nenokļūst nepiederošu personu rokās.

Valsts policija aicina rūpēties par savu un līdzcilvēku drošību medību sezonas laikā un, ja manāt likumpārkāpumus vai kādu apdraudējumu drošībai, aicinām nekavējoties ziņot, zvanot pa tālruni 110. Jebkura apdraudējuma gadījumā likumsargi ir gatavi reaģēt uz iedzīvotāju sniegto informāciju.

Policija