Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Policisti cīnās ar “točkām” 8

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes darbinieki, veicot profilakses pasākumus saistībā ar nelegālu akcizēto preču apriti, šīgada pirmajos trijos mēnešos Zemgales reģionā uzrakstījuši 153 administratīvā pārkāpuma protokolus, 38 no tiem — Aizkrauklē.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece informē, ka janvārī, februārī un martā Aizkrauklē, Bauskā, Dobelē, Tukumā, Jelgavā un Jēkabpilī, mēģinot atklāt nelegālās akcizētās preces, notikuši 125 reidi, kuros pārbaudītas 67 izklaides un 74 tirdzniecības vietas. Pārbaudīti arī 278 mājokļi un 329 policijas uzskaitē esošas personas.

Policijas darbinieki, salīdzinot ar pagājušo gadu, biežāk noformējuši administratīvā pārkāpuma protokolus. Trijos mēnešos uzrakstīti 153 šādi protokoli, pērn — 130. 104 protokoli noformēti par ar akcīzes nodokli apliekamo preču aprites noteikumu neievērošanu, 38 — par nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanu, glabāšanu un pārvietošanu un 11 par nelikumīgu alkoholisko dzērienu un spirta iegādāšanos.

Aizkraukles policijas iecirkņa priekšnieks Aigars Zīmelis, komentējot situāciju, teic, ka policisti aktīvi cenšas apkarot nelegālo akcizēto preču apriti. Ir “točkas”, kuru īpašnieki jau pēc pirmā policistu “apmeklējuma” pārtrauc darbību, jo naudassods par cigarešu un alkoholisko dzērienu nelikumīgu glabāšanu ir visai bargs — līdz 500 latiem. Arī par šo preču iegādāšanos paredzēts naudassods līdz 100 latiem.

— Taču ir arī tādi, kuri iesākto nelikumīgo nodarbi nevēlas pārtraukt. Piemēram, Aizkrauklē, Spīdolas ielā 10, kādam vīrietim šogad uzrakstīti jau divi administratīvā pārkāpuma protokoli par nelikumīgu cigarešu un viens protokols par nelikumīgu alkoholisko dzērienu glabāšanu. Arī Pļaviņās un Klintainē ir pa mājoklim, kuros mītošajiem šogad noformēts pa diviem šādiem protokoliem, — saka Zīmeļa kungs. Viena reida laikā veicies atklāt ievērojamus nelikumīgi glabātu akcizēto preču krājumus — mājoklī Pļaviņās konfiscēts 5000 nelegālo cigarešu, dzīvoklī Aizkrauklē — 3000. Savukārt Koknesē atsavinājām 20 litru nelikumīgi glabātu alkoholisko dzērienu. Visas konfiscētās akcizētās preces nododam Valsts nodrošinājuma aģentūrai Rīgā, kur tās iznīcina.

Šīgada pirmajos trijos mēnešos sākti pieci kriminālprocesi par alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu nelikumīgu glabāšanu, pārvadāšanu un realizāciju.

Fakts.

No kopējā skaita 38 protokoli uzrakstīti Aizkrauklē, 26 — Bauskā, 17 — Dobelē, 19 — Jelgavā, 44 — Jēkabpilī, 9 — Tukumā. Par pārkāpumiem saistībā ar akcizēto preču nelegālu apriti Zemgales reģionā sākti 39 kriminālprocesi.      

Komentāri 8

suncītis

Kad Skrīveros, biedri Zīmeli, beidzot likvidēs'tās pĀRIS TOČKAS, VISIEM ZINĀMĀS, TIKAI NE POLICIJAI, TĀ IZSKATĀS!

pirms 6 gadiem, 2013.04.15 16:40

suncītis

Kad Skrīveros, biedri Zīmeli, beidzot likvidēs'tās pĀRIS TOČKAS, VISIEM ZINĀMĀS, TIKAI NE POLICIJAI, TĀ IZSKATĀS!

pirms 6 gadiem, 2013.04.15 16:40

Vārds uzvārds

Paši iet uz točkām tāpēc arī nelikvidē :D

pirms 6 gadiem, 2013.04.15 18:09

iereibušais

Atbrauciet uz Seci un padzenājet,,Rītausmu'' mājas točku- nespēj viens no kāpņu telpas iziet, kad jau divi rindā stāv. Atbrauc, sodu uzliek - bizness turpinās jau gadiem...

pirms 6 gadiem, 2013.04.15 22:09

Kasandra

Spīdolas 10-7 ,10 minūtes pēc Policijas aizbraukšanas turpinās andele ,preci katru stundu pienes svaigi klāt cauru dienu ,arī šodien viss notiek ,jo reidi ir kampaņveidīgi ,pusotra gada laikā 2 pārbaudes ?

pirms 6 gadiem, 2013.04.16 00:55

goga

ko nemas ,sis bizness bus un pastaves,jo klienti ir peleka masa,kas vrt menesi pelna 160ls .ja vel pelna tadu summu.Vjg valstij ieteikt ,lai legalize tocku uznemumus ,lai katru gadu deklere ienakumus un valstij tiks lieka kapeika.

pirms 6 gadiem, 2013.04.18 11:22

vodka

a koknesi pavisam aizmirsuši.. varētu padomāt ka tur viss kartiba!!!

pirms 6 gadiem, 2013.04.18 21:35

Operatīvie dienesti