Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skatīs lietu par huligānisku nepakļaušanos ceļu policistam Aizkraukles novadā 2

Aizkraukles rajona tiesa šodien plkst.10 plāno skatīt krimināllietu pret Ivanu Parfenoviču par rupju sabiedriskā miera traucēšanu un pretošanos ceļu policistam, aizbildinoties ar valsts valodas nezināšanu, aģentūra LETA uzzināja tiesā.

Aizkraukles rajona tiesas Kancelejas vadītāja Ruta Čipāne informēja, ka pērn 17.decembrī lietas izskatīšana atlikta uz 25.martu apsūdzētā Parfenoviča slimības dēļ.

Iepriekš, 10.septembrī, Parfenoviča aizstāvis pieprasīja papildu liecinieku uzaicināšanu.

Kā ziņots, 2011.gada rudenī internetā tika izplatīts videomateriāls, kurā bija redzams, kā policists pieiet pie apturētas automašīnas, kuras vadītājs ir pārkāpis ceļu satiksmes noteikumus. Gan pārkāpējs, gan viņa blakussēdētājs runāja krieviski un pieprasīja to darīt arī ceļu policistam, kurš uzstājīgi lietoja valsts valodu un norādīja, ka autovadītājs ir Latvijas iedzīvotājs, tāpēc nevar būt šķēršļu sarunas turpināšanai latviešu valodā. Tomēr krieviski runājošie vīrieši policistam nepiekāpās un pēc likumsarga pieprasījuma neuzrādīja personu apliecinošus dokumentus, krieviski skaidrojot, ka nesaprot, ko policists vēlas, un ka nepieciešams pieaicināt tulku.

Tolaik saistībā ar notikušo policijas darbiniekam tika uzlikts disciplinārsods, tomēr vēlāk toreizējā iekšlietu ministre Linda Mūrniece (V), uzskatot, ka policists ir apzinīgi veicis savus pienākumus un likumu nav pārkāpis, sodu atcēla.

Tāpat Mūrniece vērsās Drošības policijā, lūdzot izvērtēt notikušo incidentu un to, vai konkrētais gadījums nav uzskatāms par ņirgāšanos un policista pazemošanu vai pat par rasu naida kurināšanu.

Lietā pie kriminālatbildības saukts Parfenovičs par to, ka "rupji traucēja sabiedrisko mieru, kas izpaudās acīmredzamā necieņā pret sabiedrību un bezkaunībā, ignorējot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot iestādes darbu, kas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam un ar pretošanos varas pārstāvim. Tāpat persona pretojās varas pārstāvim, kurš izpilda tam uzliktos dienesta pienākumus, lietojot vardarbību. Turklāt apsūdzētā persona arī tīši publiski mutvārdos izplatīja apzināti nepatiesu, otru personu apkaunojošo informāciju".

Kā iepriekš skaidroja Ģenerālprokuratūras preses pārstāve Laura Pakalne, saskaņā ar apsūdzību policijas darbinieks Aizkraukles novadā par izdarīto ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu apturēja automašīnu un sāka administratīvā pārkāpuma protokola noformēšanu. Automašīnā kā pasažieris atradās patlaban apsūdzētā persona. Administratīvā protokola noformēšanas laikā apsūdzētā persona, rupji traucējot sabiedrisko mieru un ignorējot vispārpieņemtās uzvedības normas, iejaucās policijas darbinieka un vadītāja sarunā, traucējot policijas darbiniekam pildīt savus dienesta pienākumus. Turpinot savas huligāniskās darbības, persona bez policijas darbinieka atļaujas izkāpa no automašīnas, teikts apsūdzībā.

Tā kā persona turpināja savas huligāniskās darbības un uzvedās agresīvi, policijas darbinieks "bija spiests telefoniski izsaukt papildspēkus". Apsūdzētais turklāt izlicies, ka nepārvalda latviešu valodu un nesaprot, ko viņam saka policijas darbinieks. Prokurors uzskata, ka ar lietas materiāliem pierādīts, ka apsūdzētais pārvalda latviešu valodu.

Saskaņā ar apsūdzību policijas darbiniekam esot nodarīti miesas bojājumi. Incidentā iesaistītie video ar šo gadījumu bija ievietojuši internetā, tomēr tur būtisks fizisks konflikts nebija vērojams. Apsūdzētā persona savu vainu neatzīst.

Parfenovičam apsūdzība celta pēc Krimināllikuma 231.panta 2.daļas - par huligānismu ar pretošanos varas pārstāvim, pēc 270.panta 1.daļas - par pretošanos varas pārstāvim un pēc 157.panta 1.daļas - par apzināti nepatiesu, otru personu apkaunojošu izdomājumu tīšu izplatīšanu.

Parfenoviča krimināllieta bija viena no tām, kas tika nozagtas no Zemgales tiesas apgabala prokuratūras telpām. Pērn 24.augustā tika pieņemts lēmums par nozagtās lietas atjaunošanu, un lieta tika pilnībā atjaunota un nodota Aizkraukles rajona tiesai.

Komentāri 2

mierīgais

Vaņka neko nedabūs, jo viņa dzīves laikā tiesu nemaz nepabeigs. Varbūt tiks lauzta tradīcija un tiesu pabeigs. Tad sods varētu būt ap 50 latiem vai piespiedu darbs kādas 10 stundas, jo par policista spārdīšanu un pretošanos te vienam nesen 10 stundas piespriestas.

pirms 6 gadiem, 2013.03.25 15:31

Operatīvie dienesti