Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sunākstes pusē nežēlīgi sakropļo suni 29

Svētdienas vakarā Sunākstes pagastā ar šaujamieroci nežēlīgi sakropļots suns — dzīvniekam sašauts apakšžoklis. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

No neoficiāliem, taču drošiem avotiem laikrakstam zināms, ka dzīvnieka saimnieks savu mīluli — liela auguma suni baltā krāsā —  ap pulksten 17 palaidis paskraidīt. Pusstundu vēlāk dzīvnieks atgriezies ar  lādiņa sadragātu apakšžokli.

Asinis sniegā liecināja, ka dzīvnieks savainots pusotru kilometru attālās mājas pagalmā, tikai 15 metru attālumā no namdurvīm...

Protams, var pārmest saimniekam, ka suns atstāts bez uzraudzības un, ja viņš aizklīst tālāk nekā 200 metru no mājas, uzskatāms par klaiņojošu. Vismaz teorētiski šādā situācijā pa viņu var šaut mednieks, kuram tajā apkaimē ir atļauja medīt nelimitētos medījamos dzīvniekus.

Var pārmest arī šāvējam — pēc visa spriežot šāviens izdarīts apdzīvotā vietā, jo par tādu uzskatāms arī viensētas pagalms. Bet apdzīvotā vietā no medību ieroča šaut ir aizliegts.  

Paliek arī ētiska problēma — vai suns patiešām apdraudēja meža dzīvniekus? Vai apdraudēja pašu šāvēju tik ļoti, ka nekas cits neatlika kā steigties pēc ieroča? Bet varbūt vienkārši vēlme pašaudīties vai ieriebt kaimiņam lika pacelt bisi?

Aizkraukles policijas iecirkņa priekšnieks Aigars Zīmelis informē, ka par notikušo uzsākta pārbaude un vēl lems vai ierosināt administratīvo lietvedību, vai kriminālprocesu. Suņa saimnieks iesniegumā policijai minējis, ka, neskatoties uz ļoti nopietnajiem savainojumiem, mēģinās dzīvnieku ārstēt.

Komentāri 29

skats no malas

Tuvojās suņu puikām un suņu meitenēm kāzu laiks. Ētiska problēma? —gan jau bija vienkārši vēlme pašaudīties un dzīvnieks kļuva par upuri, pie tam tik nežēlīgā veidā,

pirms 6 gadiem, 2013.02.04 13:30

Blusa

Pareizi darīja. Ko sunim tik tālu no savām mājām skraidīt, un vēl pa svešu pagalmu. Laukos kā likums tie suņi ir diezgan nikni, un skraida savā vaļā.
Mazums tai svešajā pagalmā mazi bērni skraida, un tagad liels suns ieskries ar nezināmiem nolūkiem. Redz, paskraidīt palaida, super, a ka cilvēki pēc tam garām tam sunim nevar paiet, tas jau pofig.

pirms 6 gadiem, 2013.02.04 13:48

Cita suņa saimnieks

Nekad nevēlētos redzēt savas mājas pagalmā lielu svešu suni, kas atnācis izskraidīties ap manu māju, pa manu pagalmu. Un vienalga - rīts, diena, vakars vai nakts - savā īpašumā, kur ir iežogots suņu voljers, vēlos redzēt tikai un vienīgi savus suņus. No svešā nezinu ko sagaidīt.
Saimnieks rīkojies bezatbildīgi, tāpēc nav brīnums, ka suns saņēmis pēc saimnieka nopelniem.
Lai jau izdodas saārstēt. Bet to, kas sašāva, šai gadījumā nevainoju - likumsakarīgi - ko tad viņam, ar rīkstīti lielu suni aizbaidīt?

pirms 6 gadiem, 2013.02.04 14:24

cita suņa saimniece.

Piekrītu cita suņa saimniekam, bet varēja ižsaut gaisā, vai ielaist skrotis pēcpuses mīkstumos......

pirms 6 gadiem, 2013.02.04 14:29

Mednieks

Šeit ir runa par mednieka profesionalitāti un ētiku. Kas tas par mednieku, ja no 15-20 metriem nevar trāpīt. Kā viņš ir kārtojis eksāmenus. Un interesanti, cik mežos ir sakropļotu dzīvnieku pēc šāda mednieka šāvieniem. Vispār jau aizšauti dzīvnieki, taja skaitā suņi ir jānošauj līdz galam, nevis palaist lai skrien pie saimnieka asiņojošs. Ja neesi pārliecināts, tad nešauj. Liels, liels fui medniekam. Mūsu kolektīvā tādam vietas nebūtu.

pirms 6 gadiem, 2013.02.04 14:33

Cita suņa saimnieks

Gan jau ar to, kas bija pa rokai, arī šāva. Visticamāk, ka tas suns regulāri tur vazājās un pacietības mērs šo māju saimniekiem bija jau pilns. Vvai nu īpaši tēmēja galvā, var gadīties arī, kapēcpusē, bet suns taču mierīgi nemēdz stāvēt.
Saimniekam tas viss jāpieņem kā mācība - atbildēt par savu mājdzīvnieku, ne palaist citiem bērnus baidīt vakara stundās...

pirms 6 gadiem, 2013.02.04 14:38

Vietējais

Starp citu tā māja no kuras šāva ir neapdzīvota. Tajā ik pa laikam kaut ko remontē, bet tur neviens nedzīvo jau ilgi.

pirms 6 gadiem, 2013.02.04 14:52

aizkrauklieta

Ko lai sakām, mēs, aizkrauklieši, kad pa pilsētu siro 2 lieli kaukāzieši, kas uzbrūk tiem suņiem ,kuri ir pie saites kopā ar saimnieku. Vakar uzbruka sunim pie Maurēnu 4, padzīt viņus nevar, viņi neklausa, palīdzēt arī neviens negrib, jo baidās no tādiem milzeņiem. Ko lai dara? Pagājušajā gadā tika ziņots gan policijai, gan novada domei. Laikam tikai jāaicina mednieki,lai nolikvidē, ja saimnieks nav spējīgs tikt galā ar saviem suņiem, kas apdraud gan suņu, gan cilvēku dzīvību.

pirms 6 gadiem, 2013.02.05 07:08

Jolis

Dievinu suņus un nodarbojos ar tiem jau daudzus gadus. Laika gaitā ir dzirdēti daudz gadījumu un stāstu, par to, ka saimnieka suņi ir sabraukti, pazuduši, sašauti. Jautājums rodas- kas tie par saimniekiem, kuru suņi skraida apkārt un kļūst par negadījumu upuriem. Ja man ir suns, tad es eju pastaigās ar pavadu un tikai aizejot uz pilsētas nomales pļavu noņemu siksnu un apzinoties, ka mans suns mani klausa, laižu izskraidīties. Ja, redzu ka tālumā parādās cilvēks un nāk uz mūsu pusi, suni atsaucu pie sevis un pielieku pie siksnas, kamēr cilvēks ir aizgājis. Mans suns ir labsirdīgs. Bet, man nav nekādu tiesību pakļaut otru cilvēku stresam, kamēr mans suns lēkšos viņam pretī, tikai lai apostītu. Cilvēks no malas redzot joņojam uz viņa pusi lielu suni- nu nekādi nevar justies omulīgi. It īpaši ja cilvēka iepriekšējā pieredze saskarē ar suņiem ir bijusi nepatīkama. Par suni atbild saimnieks jebkurā gadījumā. Lasu un brīnos- "" izlaida suni paskraidīt""!!!??? Man par tādu saimnieku rodas nepatīkams iespaids. Tātad viņam stipri pie "" kājas""- vai tas suns vispār pārnāks, vai nepakļūs zem mašīnas, vai nekļūs par citu suņu uzbrukuma upuri. Pilnīga vienaldzība un nekādas mīlestības un atbildības. Nerunājot jau par atbildību pret līdzcilvēkiem. Ja, tam lielajam sunim nāk pretī bērns, kurš baidās no suņiem? Vai kurš kādreiz ir bijis sakosts?? Panika un stress. Un neviens saimnieks nedrīkst apgalvot"" Mans suns nekož""- jo situācijas mēdz būt dažādas un mēs nezinām kā reaģēs suns, kas nokļuvis viņam nepatīkamā situācijā. Kaut arī manu suni glāsta un bužina visi kam nav slinkums,reiz, kad tumsiņā gājām garām kaušļu bariņam kuri uzvedās bezkaunīgi bravurīgi,mans ""piemīlīgais"" izrādīja visas pazīmes, ka viņš labprāt kādam ""ieknābtu"" pakaļā. Protams, viņš aizstāv mani un situācija viņam liekas draudoša, jo tāda bija pirmo reizi un es redzēju, ka mans ""piemīlīgais"" var arī aizstāvēt.
Rakstā minētais suns ir kārtējais piemērs saimnieku bezatbildībai. Tagad sunim ārstēs žokli ! Sākumā jāārstē saimnieks ar sodu, par to ka atlaida suni klaiņot.

pirms 6 gadiem, 2013.02.05 09:03

Rihards

Mūsu sabiedrība morāli degradējas, drīz katrs lasīs savas tiesības un tādi jēdzieni kā morāle un ētika būs atrodami tikai skaidrojošajās vārdnīcās....
Otrs aspekts, ko gribētu atgādināt katram taisnās tiesas spriedējam, ka šajā gadijumā tas notika laukos, nevis pilsetvidē. Katra lauku mājā Latvijas laukos ir pa "sargam", jo šodienas pastāvošā lietu kārtība un sociālais slānis, kas apdzīvo lauku vidi,liek vadīties pēc parunas: "Sargā sevi un Dievs Tevi sargās!" Mūsu mentalitātes tumšie pleķi no skaudības jau bija dažas reizes realizējušas dzīvē kaitnieciskā darbībā.... tamdēļ tāds suns ir akūta nepieciešamība!

pirms 6 gadiem, 2013.02.05 15:13

Rihards

Rakstu komentēt nevēlos, jo fakti ir daļēji sagrozīti publicitātei, to es arī apzinos, ka avīžniekiem no kaut kā jādzīvo un publicitāte ir viņu dienišķā desmaize. Bet vēlos vērst uzmanību uz morāli un ētiku. Tātad, ja kaimiņu suņi atskrien uz manu sētu, man drudžaini , ar putam uz lūpām jāslaktē tie kustoņi? jo man tacu ir tiesības?! Ja manā pagalmā atskrien kaimiņa govju bars un izposta sējumus, man jārīko steika svētki? Varbūt dzīvojam 21. gs. un katram mums ir mob. tel.?! Ja jau Tev ir tik liels naids vai sāpe sirdī, tad esi vīrs un pasaki to acīs, nevis speciāli liec dzīvniekam mocīties. Bet ja esi cieti nolēmis šaut, tad dari to apzinīgāk, nevis tikai smagi ievaino!!! Un ja jau runājam par šaušanu, arī divas iepriekšējās dienas bija dzirdams šāvienu troksnis, laikam puikas kārtīgi neietrenējās.
Šāvējam no sirds novēlu visu to labāko un gaišāko dzīvē!!!

pirms 6 gadiem, 2013.02.05 15:25

Rihardam

noprotu, esi cietušā suņa saimnieks.
Ja žurnālisti ir ko sagrozījuši, informē mūs te par to!
Bet.
Ja tu savu LIELO suni vakarā bez uzraudzības tā vienkārši palaidi paskraidīt pa apkārtējiem laukiem, tad esi vīrs, uzņemies atbildību par visām sekām, kas notikušas. Jo neviens nenāca tavā pagalmā un speciāli nešāva uz tavu suni.
Protams, vienmēr visu var risināt civilizēti.
Tikai atceries, ka cilvēki bieži vien sastopas ar nepārvaramiem šķēršļiem, ejot šo likumīgo problēmu risināšanas ceļu, jo, ja kas noticis, saimnieks vienkārši var pateikt - tas nebija mans suns.
Atceries Lielvārdē janvāra vidū saplosīto sievieti? Arī viņai uzbruka kāda saimnieka suņi? Saimnieki droši vien arī tikai palaida viņus paskraidīt....

pirms 6 gadiem, 2013.02.05 16:25

Rihardam

Vēl un nav svarīgi - laukos vai pilsētvidē. Cilvēki ir visur. Un suņa saimniekam visur jābūt atbildīgam par savu dzīvnieku: gan par suni, gan govi, gan cūku, aitu, vistām.
Citus pēc notikušā vainot ir gļēvi un bezatbildīgi.
P.S. šāvējam arī attaisnojumu nedodu, viņš varēja trāpīt arī kādam nevainīgam cilvēkam...

pirms 6 gadiem, 2013.02.05 16:30

...

Tikko raksts, ka Jaunjelgavā nepieskatīts suns bez uzpurņa atkal sakodis sievieti...
Vai saimnieks šai gadījumā atbildēs par savu suni, ja tas tā brīvi varēja klīst un uzbrukt cilvēkiem?

pirms 6 gadiem, 2013.02.05 16:39

modža

Principā visus suņus, kuri skraida bez uzpurņa, vajadzētu šaut nost. Nē, neesmu nekāds sadists, bet cilvēka veselība un drošība man šķiet svarīgāka, par dzīvnieku. Kas te tagad būs, es pat savu bērnu nevarēšu laist savas mājas pagalma droši spēlēties??? Jo redz, te dažam labam labpatīkas izlaist paskraidīt savu kranci. Līdz pat kaimiņu mājas pagalmam. Un nav pat svarīgi, cik liels viņš ir! Noteikti vajag, lai kādu sakož vai nopietni sabaida, tad tik sāks kāds ko domāt un reaģēt. Pie notikušā ir vainīgs tikai un vienīgi pats suņa saimnieks. Un nav ko te gausties un sūdzēties par nežēlīgo šāvēju. Tikai ar tādu metožu palīdzību, suņu saimnieki sāks atbildīgāk izturēties pret saviem mīluļiem. Pretējā gadījumā atkal un atkal regulāri būs ziņas par suņu sakostiem vai sakropļotiem cilvēkiem.

pirms 6 gadiem, 2013.02.05 17:31

pieriebies

Paņēmi suni audzināt ģimenē vai mājā..paņēmi atbildību,dzīvu dvēseli,tad rūpējies par to ...sašāva,sorry pats vainīgs.

pirms 6 gadiem, 2013.02.05 17:47

s

īstais laiks ap 17,visi cilvēki nāk no darba,berni no bērnudārza...sodīt suņa īpašnieku par bezatbildību !!!!!

pirms 6 gadiem, 2013.02.05 17:49

modža

Vai ne? Bērni no bērnudārza, cilvēki no darba.. ..īstais laiks, kad palaist izskrieties suni. Jāatgādina, ka tas tomēr notika svētdienas vakarā. Bet vispār nav vērts diskutēt ar saimnieka un suņu aizstāvjiem. Kad kādu pašu, vai viņa ģimenes locekli sakodīs tāds "izskrieties palaists" sunītis, tad parunāsim. Līdz tam jau nesaprot, ka sunis nozīmē ne mazu atbildību.

pirms 6 gadiem, 2013.02.05 18:38

saimnieks

Suņi ir vajadzīgi, ai kā vajadzīgi! Un īpaši lieli suņi un īpaši lauku sētās, jo arvien vairāk atrodas garnadži,kas grib viegli iedzīvoties nozogot saimniekam smagā darbā iegūto. Un tas pats garnadzis ir pirmais bļāvējs, ka kaimiņam nikns suns, jo redz neizdodas nozagt kaut ko no pagraba vai tehnikas. Un tik pasakiet, ka man nav taisnība!

pirms 6 gadiem, 2013.02.06 11:19

Operatīvie dienesti