Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tiesa vēl nesāk Bērnu slimnīcas kukuļošanas lietas izskatīšanu pēc būtības 4

Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesa šodien vēl nesāka tā dēvētās Bērnu slimnīcas kukuļošanas lietas izskatīšanu pēc būtības.

Visi apsūdzētie uz tiesu bija ieradušies, taču sēžu zālē nebija par cietušo atzītās juridiskās personas "Bērnu slimnīcas fonds" pārstāvja. Fondu bija gatavojusies pārstāvēt tās vadītāja Liene Dambiņa, taču viņai kā fiziskai personai šajā lietā ir piemērots arī liecinieces statuss, tāpēc Dambiņu kopā ar citiem lieciniekiem tiesnese no sēžu zāles izraidīja. Līdz ar to iztiesāšanā vairs nebija klāt arī "Bērnu slimnīcas fonda" pārstāvja, taču advokāti pauda viedokli, ka šādos apstākļos lietu skatīt nevar.

Bez tam aizstāvji izteica lūgumu lietas iztiesāšanas laikā nodrošināt viņus ar pieņemamiem darba apstākļiem. Piemēram, advokāts Saulvedis Vārpiņš, kurš šajā procesā aizstāv būvfirmas "Rīgas firma Pamats" intereses, tiesai sacīja, ka iztiesāšanas gaitā būs nepieciešams daudz ko pierakstīt, taču nav pieņemami, ka to nevar izdarīt, jo visiem advokātiem gluži vienkārši nepietiek galdu, kur nolikt savus pierakstus vai datoru. Arī pārējie advokāti Vārpiņam pievienojās. Izskanēja priekšlikums turpmākās tiesas sēdes noturēt Abrenes ielas tiesu nama telpās.

Atgriežoties pēc pārtraukuma, tiesa paziņoja, ka tiek apmierināti advokātu pieteiktie lūgumi par dažādu dokumentu pievienošanu lietai, kā arī nolēma turpmākās tiesas sēdes noturēt Abrenes ielas tiesu nama 4.stāva konferenču zālē. Lai gan šī telpa nav aprīkota ar audioierakstu sistēmu, advokāti apņēmās nodrošināt tiesas sēžu ierakstu ar diviem diktofoniem, un tiesnese tam piekrita.

Lietas izskatīšanā tika pasludināts pārtraukums līdz 5.februāra plkst.11. Tiesa šodien kopā ar procesa dalībniekiem saplānoja arī turpmākos lietas izskatīšanas datumus līdz pat 12.decembrim.

Kā ziņots, Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors Māris Leja Bērnu slimnīcas kukuļošanas kriminālprocesu izskatīšanai tiesā nodeva jau 2011.gada 30.jūnijā, taču kopš tā laika trīs tiesas sēdes dažādu iemeslu dēļ tika atliktas, līdz šodien beidzot visi apsūdzētie bija sapulcējušies tiesas zālē, taču lietas izskatīšanu pēc būtības joprojām nevarēja sākt.

Kriminālprocesā apsūdzības uzrādītas kopumā astoņām personām - Bērnu slimnīcas nu jau bijušajam valdes loceklim Iepirkumu komisijas vadītājam Arnim Kramzakam, viņa kolēģim Bērnu slimnīcā - saimniecības direktoram Aivaram Lisenko, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) inspektoram Jurim Šmitam, SIA "Projektu vadības un attīstības birojs" valdes loceklim Raitim Muižniekam un vēl četrām personām, kuru vārdus prokuratūra iepriekš neatklāja, taču tiesu kalendārā redzams, ka tie ir Aleksandrs Kreicers, Sergejs Kravcovs, Georgijs Pimenovs un Mihails Kreicers.

Trīs personas apsūdzētas epizodē par kukuļošanas mēģinājumu, lai būvniecības iepirkuma procedūrā tiktu pieņemts labvēlīgs lēmums konkrētam pretendentam, bet četras - par VUGD inspektora piekukuļošanu, lai viņš izdotu labvēlīgu atzinumu par būvobjekta atbilstību ugunsdrošības prasībām. Apsūdzības "pārklājas", proti, atsevišķiem apsūdzētajiem tiek inkriminēti vairāki noziedzīgi nodarījumi, aģentūra LETA uzzināja prokuratūrā.

Neviena no lietā apsūdzētajām personām savu vainu inkriminētajos noziedzīgajos nodarījumos neatzīst. Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Komentāri 4

Ants T.

Tā štelle tiks vilkta, lai iestātos noilgums un tad, kā vienmēr, lai beigtos ar čiks un pļurkš. "Saulvedi, vai tu jau nāc" ........

pirms 6 gadiem, 2013.01.14 18:12

Zaiga

Tas bija paredzams pašā sākumā. Tagad ir modīgi slimot, neatzīt, laiku vilkt, vārdu sakot, visu ko.

pirms 6 gadiem, 2013.01.14 20:39

xx

Zagļi zog, bet stulbā tauta tikai ziedo, lai ir ko zagt!

pirms 6 gadiem, 2013.01.15 15:56

Antons

Slimu Bērnu apzadzēji ,lai deg Elles liesmās .

pirms 6 gadiem, 2013.01.18 23:41

Operatīvie dienesti