Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

TM piešķir teju 3000 eiro sprieduma izpildei

 Valdība piešķīra 2846 eiro Tieslietu ministrijai (TM) spēkā stājušās sprieduma izpildei. Augstākā tiesa (AT) atstāja negrozītu spriedumu, ar kuru daļēji apmierināta vīrieša prasība pret TM par savulaik nepamatotu prasītāja atzīšanu par rīcībnespējīgu un pagaidu aizgādnības noteikšanu.

Prasītājs bija tiesā iesniedzis prasības pieteikumu pret TM un Labklājības ministriju par morālā kaitējuma atlīdzināšanu 100 000 latu (142 287 eiro) apmērā. Ar spēkā stājušos Rīgas apgabaltiesas 2005.gada spriedumu konstatēts, ka 2000.gada 25.aprīlī notika pretlikumīga varas pārņemšana uzņēmumā, kurā prasītājs bija direktors, un šajā uzņēmumā viņam piederēja 50% kapitāldaļu.

2000.gadā ar uzņēmumu saistītās personas iesniedza tiesā pieteikumu par prasītāja atzīšanu par rīcībnespējīgu. Uz šī pieteikuma pamata laika posmā no 2000.gada 5.jūnija līdz 2002.gada 19.decembrim prasītājam bija noteikta pagaidu aizgādnība.

2002.gada nogalē ar Rīgas apgabaltiesas spriedumu tika noraidīts pieteikums par prasītāja atzīšanu par rīcībnespējīgu un atcelta pagaidu aizgādnība prasītājam un viņa mantai. Spriedums stājās spēkā ar tā pasludināšanu.

Prasītājs norāda, ka kopumā divarpus gadus jeb 30 mēnešus viņam bija liegts pašam lemt par savu dzīvi un mantu, tostarp prasītājs zaudēja savas uzņēmuma kapitāldaļas, jo personīgi nevarēja aizstāvēt savas intereses vairākos tiesas procesos. Prasītāja gadījumā pagaidu aizgādņa iecelšana notika bez leģitīma mērķa, jo tiesas nolēmumā netika vērtēts, kāpēc šī aizgādnība ir nepieciešama, bet nolēmuma motīvu daļa balstīta vienīgi uz pieteicēju izteiktajiem argumentiem.

Kriminālziņas