Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Traģiskas brīvdienas – ugunsgrēkos gājuši bojā pieci cilvēki

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 23.februāra plkst. 6:30 līdz 25.februāra plkst. 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 67 izsaukumus. Kopumā dzēsti 38 ugunsgrēki, veikti 25 glābšanas darbi, bija arī četri maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos gāja bojā pieci cilvēki un cieta viens cilvēks.

Traģisks ugunsgrēks naktī no piektdienas uz sestdienu norisinājās Rīgā. Plkst. 03:25 VUGD saņēma informāciju, ka Saulkrastu ielā divstāvu dzīvojamā mājā ir izcēlies ugunsgrēks. Kad ugunsdzēsēji glābēji ieradās notikuma vietā, mājas jumts jau dega ar atklātu liesmu un no otrā stāva logiem nāca dūmi. Nekavējoties tika uzsākta ēkas pārmeklēšana un cilvēku evakuācija. Kopumā ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās izglābt deviņus cilvēkus – piecas sievietes, trīs vīriešus un divus gadus vecu bērnu. Mājas kāpņu telpā ugunsdzēsēji glābēji atrada vienu bojā gājušo, kura vecums vēl tiek noskaidrots, savukārt otrā stāva dzīvoklī vēl divus bojā gājušos, kuri bija apmēram 80 gadus veci. Kopējā degšanas platība bija 76m2, dega kāpņu telpa 40m2 platībā, griestu pārsegums uz bēniņiem 30m2, kā arī otrā stāva dzīvoklis 6m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji pieļauj, ka ugunsgrēks izcēlies tieši otrā stāva dzīvoklī un pēc tam liesmas pārmetušās uz kāpņu telpu un griestu pārsegumu. Ugunsgrēks tika lokalizēts plkst. 05:25, savukārt pilnībā likvidēts tikai sestdienas pusdienas laikā. Par notikušo VUGD informēja arī Rīgas domes pārstāvjus, kas noorganizēja šīs mājas iedzīvotāju pagaidu izmitināšanu. Iespējamais ugunsgrēka iemesls ir neuzmanīga rīcība ar uguni.
    Neilgi pēc tam, plkst. 05:19, VUGD saņēma informāciju, ka Talsos, Aspazijas ielā, dzīvojamajā mājā ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāvu dzīvojamajai mājai deg bēniņu stāvs un jumts. Bēniņu stāva istabā ugunsdzēsēji glābēji atrada apmēram 50 gadus vecu vīrieti, kurš ugunsgrēkā gāja bojā. Kopējā degšanas platība bija 30m2.
    Savukārt, svētdien, plkst. 12:21, VUGD saņēma informāciju, ka Burtnieku novada, Vecates pagastā, deg dzīvojamā māja. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā, divstāvu dzīvojamās mājas otrais stāvs un jumts jau dega ar atklātu liesmu pilnā platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 62 gadus vecs vīrietis. Kopējā degšanas platība bija 120m2. Ugunsgrēku izdevās likvidēt plkst. 16:05. Iespējamais ugunsgrēka iemesls ir neuzmanīga rīcība ar uguni vai apkures iekārtas bojājumi.
    Vakar, plkst. 18:22, VUGD saņēma informāciju, ka Kandavas novadā, vienstāvu dzīvojamajā mājā ir izcēlies ugunsgrēks. Kad ugunsdzēsēji glābēji ieradās notikuma vietā, no degošās mājas pats saviem spēkiem bija izglābies 14 gadus vecs zēns, kurš bija guvis nelielus apdegumus un tika hospitalizēts. Ugunsgrēks bija izcēlies priekšnamā un tā degšanas platība bija 15m2. Iespējamais ugunsgrēka iemesls ir elektrības īssavienojums.
    VUGD atgādina, ka traģiskas ugunsnelaimes var novērst savā mājoklī ierīkojot dūmu detektorus, kas savlaicīgi ar skaņas signāla palīdzību informēs par mājoklī izveidojušos sadūmojumu. Tādējādi, īpaši naktī, mājas iemītnieki tiks laicīgi pamodināti un varēs paspēt izglābties pirms liesmas un sadūmojums ir pārņēmis lielas platības.

Operatīvie dienesti