Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ugunsdzēsējiem laimējas — neviens nav cietis 13

Naktī uz trešdienu ugunsgrēks izcēlās Sērenes pagasta “Aizvējos”. Dega dzīvojamā ēka. Dzēšanas laikā mājā, iespējams, eksplodēja Otrā pasaules kara laika lādiņš. Par laimi, neviens cilvēks necieta, taču sprādzienu varēja dzirdēt pat Aizkrauklē.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales brigādes Aizkraukles daļas komandieris Aivars Pastars stāsta, ka izsaukums uz notikuma vietu saņemts pulksten 1.37. Kad ugunsdzēsēji ieradās notikuma vietā, dega vecā dzīvojamā māja. Ēkas saimnieks bija iekurinājis kamīnu un atstājis to bez uzraudzības.

— Iespējams, pārplīsa kamīna durvju stikls vai notika kas cits, taču liesmas izkļuva ārpus kamīna, un māja aizdegās, — saka Pastara kungs. — Dzēšanai izmantojām trīs autocisternas. Ūdeni pieveda no četru kilometru attālumā esošā hidranta pie Pļaviņu HES. Tikai metru no degošās ēkas bija kūts. No tās izveda lopus un kūti, tāpat kā tuvumā esošo jauno dzīvojamo ēku un šķūni, izdevās nosargāt.

Degošajā ēkā bija garāža, kurā stāvēja automašīna GAZ M20 (“Pobeda”). Taču tā, izrādās, nebija vienīgā pagātnes lieciniece. Dzēšanas laikā ēkā, iespējams, eksplodēja Otrā pasaules kara laika lādiņš. Šķembas sabojāja automašīnu, viena ietriecās jaunās dzīvojamās mājas metāla jumtā. Sprādziena troksnis bija tik spēcīgs, ka bija dzirdams gandrīz piecu kilometru attālumā Aizkrauklē. Tikai laimīgas sagadīšanās dēļ neviens no ugunsdzēsējiem sprādzienā necieta.

Kad “Staburags” ieradās notikuma vietā, mājas iemītnieki apstiprināja ugunsdzēsēju noteikto iespējamo ugunsgrēka cēloni. Viņi arī pastāstīja, ka nodegušās ēkas iekārtošana ilgusi 20 gadu. Savukārt automašīnu “Pobeda” atjaunoja astoņus gadus. Nu to visu nopostīja liesmas. No neoficiāliem avotiem “Staburags” uzzināja, ka mājas īpašnieks bijis senas munīcijas kolekcionārs.

Sapieri no krāsmatām vienu pēc otra izvilka ievērojamu daudzumu Otrā pasaules kara laika lādiņu. Tie vairs nebija sprādzienbīstami. Lai gan mājā dzīvojošie apgalvoja, ka sprādzienu izraisījušas vairākas degvielas kannas, kas bijušas garāžā, sapieri neizslēdz iespēju, ka eksplodējis viens no lādiņiem.

Policija sākusi kriminālprocesu.

Vairāk attēlu skatieties galerijā

Komentāri 13

OLGA

Izskatās pēc izbijušā prokurora pensijas mītnes .Sēranieši ,jau sen dzirdējuši blīkšķus un šprakščus no dēla ščūnīša puses ,kā runā kaimiņi viens dēls traks uz šaujamiem otris uz alhaholu .

pirms 9 gadiem, 2010.01.27 16:19

yoske

skolotāja varēs bērniem mācīt ,ka jārok kartupeļi ,nevis BUMBAS ,BET JA NOPIETNI ,LABI ,KA HES NEIEPLAISĀJA .

pirms 9 gadiem, 2010.01.28 08:54

JANKA

Ja ,to [ kolekcionāru ] tiesās ,tad spriedumā vajadzētu ierakstīt [ar lapstu atļauts rakt ,tikai kartupelūs ,tupeņus ,bul'bas ,un tikai vienas lāpstas dziļumā ] .

pirms 9 gadiem, 2010.01.28 15:26

Kādus komentārus Jūs gudrie rakstītāji gribētu saņemt paši ja ar Jums notiktu tāda nelaime.

pirms 9 gadiem, 2010.01.28 15:35

Nelaime jau gan...bet pats galvenais,ka neviens nav cietis!

pirms 9 gadiem, 2010.01.28 20:15

Bij.Kol.

Skāde liela ,1ls .10ls ,100ls .NULE ,jo vis savulaik no darbiem savests .

pirms 9 gadiem, 2010.01.28 22:02

Puška

Pievelk pilnu māju ar dažāda veida lādiņiem un brīnās : Eu, uzsprāga!

pirms 9 gadiem, 2010.01.29 08:19

Vai jūs tos lādiņus tur likāt ka tik pārliecinoši variet muldēt!

pirms 9 gadiem, 2010.01.29 10:15

Vai jūs tos lādiņus tur likāt ka tik pārliecinoši variet muldēt!

pirms 9 gadiem, 2010.01.29 10:15

kaimiņš

Kplekcionāra patstāvīga dzīves vieta ir pilsētā .Staburagam ar iziņu inspektoru ar steigu jačeši' uz pilsētas mītni maurēnu ielā .Tur varbūt ir apdraudējums pus purciemam

pirms 9 gadiem, 2010.01.29 14:27

Es no tālākā gala

Rakstā jaušams ļoti zems žurnālista profesionalitātes līmenis, ja te vispār var runāt par profesionalitāti. Vairākkārt minētais "iespējams" un "neizslēdz iespēju" - tāds provinces stiliņš. Nu labi - saprotu, ka aizdegšanās iemesli vēl nav noskaidroti, bet kāpēc žurnālists neiedomājās uzdot jautājumus pašam mājas un mašīnas īpašniekam?
Un visi zākātāji un lielie rējēji nemaz nav informēti, ka sadega ievērojama kara laika priekšmetu kolekcija, arī reti priekšmeti (un karā nebija tikai munīcija, bet speciāls apģērbs, saziņas līdzekļi u.c.), ko ar laiku bija iecerēts izstādīt vispārējai apskatei, lai tagadējie ķengātāji paši var pabrīnīties un saviem bērniem vēl parādīt.
Man ļoti žēl, ka darbs, kam veltīta puse mūža, vienā naktī pārvērtās pelnos!

pirms 9 gadiem, 2010.02.09 17:08

Operatīvie dienesti