Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzdodoties par Iedzīvotāju reģistra darbinieku, izvilina informāciju

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) saņēmusi informāciju no vairākiem Inčukalna novada iedzīvotājiem, ka šajās dienās kāds vīrietis, uzdodoties par Iedzīvotāju reģistra pārstāvi, apmeklējot vientuļus pensionārus un izvilinot dažādu informāciju, kas var tikt izmantota noziedzīgiem mērķiem. 

Pārvalde norāda, ka Iedzīvotāju reģistra darbinieki šādas aptaujas dzīvesvietās neveic, tāpēc jebkādi šādi mēģinājumi iegūt informāciju it kā iekļaušanai vienotajā datubāzē ir uzskatāmi par nelikumīgiem. Vīrietis selektīvi izvēloties tikai tos dzīvokļus, kur dzīvo vientuļi pensionāri un, izmantojot viņu uzticēšanos, ievācot ziņas par to, kā dzīvo kaimiņi, ar kādām automašīnām tie brauc, vai kaut kur strādā un cik bieži tie uzturas mājās. Ņemot vērā, ka šāda informācija var tikt izmantota noziedzīgiem mērķiem, par notikušo ziņots arī Valsts policijai. 

Operatīvie dienesti