Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kūla deg astoņas reizes

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Aizkraukles daļas ugunsdzēsēji dzēsuši astoņus kūlas ugunsgrēkus. Lielāko no tiem (10 hektāru) Neretā, blakus mājām “Lejas Auzāni”.


Sākotnēji uz notikuma vietu izbrauca Aknīstes posteņa ugunsdzēsēji, jo neretieši jau dzēsa 4 hektārus lielu kūlas ugunsgrēku Zalves pagastā, pie mājām “Veckalnieši”. Te uz lauka svila ne tikai kūla, bet arī gruzdēja siena ruļļi.


Koknesē, blakus mājām “Pumpuri”, pērnā zāle svila 1,5, bet Sērenē, pie mājām “Lipsēni”, — 1,2 hektāru platībā. Otro reizi šopavasar ugunsdzēsēji kūlas lauku dzēsa Skrīveros, netālu no mājām “Zīverti”. Te liesmas izplatījās 3000 kvadrātmetru platībā. Sērenē, līdzās attīrīšanas iekārtām, kūla svila 2500 kvadrātmetros, bet Koknesē, ceļa Koknese—Tīnūži malā, — 500 kvadrātmetros. Trešo reizi šajā pavasarī pērnā zāle svila arī Aizkrauklē, Nokalnu ielā. Šoreiz — 500 kvadrātmetru platībā.


Neretā, pie mājām “Elksnītes” dega arī malkas šķūnītis un malka 10 kvadrātmetru platībā. Šis ugunsgrēks gan nav saistīts ar kūlas dedzināšanu un sācies neuzmanīgi rīkojoties ar uguni.

VUGD