Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Peldot nedrīkst pārvērtēt spēkus

Pēdējo nedēļu laikā gandrīz ik dienas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ugunsdzēsēji glābēji zem ūdens meklē noslīkušos. Šogad no ūdenstilpēm VUGD glābēji izcēluši 83 noslīkušus cilvēkus, tajā skaitā 26 cilvēkus — jūlijā. Aizkraukles pusē šovasar, par laimi, tikai viens noslīkušais.


Nelaime Pļaviņās, pie tilta pār Aivieksti, notika 11. jūnijā. Meklējumi notikuma vietā gan bija neveiksmīgi. Straume nedaudz vairāk kā 20 gadu veco vīrieti bija aiznesusi tālāk, tāpēc viņu atrada tikai pēc divām dienām.

VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Inga Vetere informē, ka ne vienmēr, lai izceltu no ūdens noslīkušos, aicina ugunsdzēsējus. Pērn VUGD glābēji no ūdenstilpēm izcēla 116 noslīkušo, bet, pēc Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra datiem, nāves cēlonis — noslīkšana — bija 161 gadījumā.


Ik gadu tieši peldsezonas laikā notiek visvairāk traģisku nelaimes gadījumu uz ūdens.


Aizvadītajā gadā jūnijā VUGD no ūdenskrātuvēm izcēla 24 bojāgājušos, 2012. gadā jūlijā — 29 cilvēkus, bet pēdējo piecu gadu laikā vistraģiskākais bija 2010. gada jūlijs, kad glābēji no ūdenskrātuvēm izcēla 54 noslīkušus cilvēkus.


Protams, karstajā laikā vislabākā atpūta ir pie ūdenstilpēm, taču tās laikā nedrīkst aizmirst par drošību.

VUGD