Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zagļa Romas brīvdienas 9

Aizkraukles rajona tiesa  izskatīja krimināllietu, kurā par svešas mantas zādzību  apsūdzēts Valērijs Beļavskis. Būdams jau iepriekš sodīts par zādzību izdarīšanu, esot cietušajai Laurai (vārds mainīts) piederošajā  īpašumā Valles pagastā, nolēma apzagt viņu.

 Ar Lauru Valērijs Beļavskis iepazinās aprīļa sākumā TV čatā. Kā  lietas materiālos atzinis pats Valērijs Beļavskis, viņš iepazinies ar sievieti, lai veidotu attiecības. Valērijs Beļavskis jau agrāk sodīts par  civilsievai I. piederošā televizora un mūzikas centra zādzību, ko ieķīlāja lombardā, bet naudu iztērēja savām vajadzībām.
      ”Šim manam draugam bija tāda pieredze, ka viņš jau iepriekš zināja, ko vislabāk ēd gaišmates un ko tumšmates, kas pa prātam tievām un kas pa prātam apaļām, kas jāsaka Marženkām, kas Toničkām un kas Aninkām. Viņš bija visu izmēģinājis.” (J. Hašeks ”Krietnā kareivja Šveika dēkas”)
      Kamēr draudzene darbā
 Valērijs Beļavskis strādāja Salaspilī, zemnieku saimniecībā ”Ezerkauliņi”, kur vagoniņā arī dzīvoja. Paciemojies pie jaunās paziņas, Valērijs Beļavskis devās atpakaļ uz darbu. Viņš zināja, ka sieviete Rīgā strādā un darbdienās viņas mājās nav. Izlasot laikrakstā ”Latvijas Avīze”  sludinājumu, Valērijam  Beļavskim radās plāns, kā iegūt naudu. Domāts — darīts.
Pārdod mašīnu un traktoru
Viņš sazvanījās ar personām, kas vēlējās pirkt  lauksaimniecības tehniku. Valērijs Beļavskis nolēma, ka tehnika tāpat netiek lietderīgi izmantota un stāv bezdarbībā. Izliekoties par šīs tehnikas īpašnieku, viņš pārdeva cietušajai Laurai piederošo automašīnu GAZ—52  un traktoru T — 40,   nozaga no cietušās mājas traktora tehnisko pasi un talonu. Pēc tam, kad darījums bija noticis, daudz nevilcinādamies, Valērijs Beļavskis izsauca  no Aizkraukles taksometru un aizbrauca uz Rīgu. Pavadījis tur vienu dienu viesnīcā ”Irīna”, viņš nolēma doties ceļojumā uz Itāliju, uz Romu. ”Šis mans draugs izpārdeva visas preces un aizbrauca uz Itāliju.” (J. Hašeks)
      Pēc trim dienām atpakaļ
 Itālijā pavadījis  vien trīs dienas, Beļavskis atgriezās Latvijā un  vienkārši ”neiedomājās” pateikt Laurai, ka izpārdevis  viņai piederošo lauksaimniecības tehniku.
 Tiesas sēdē Valērijs Beļavskis savu vainu zādzības izdarīšanā atzina pilnībā. No soda izciešanas vietas Valērijs Beļavskis raksturots pozitīvi. Raksturojumā norādīts, ka Valērijs Beļavskis ir kārtīgs, rūpējas par savu izskatu, pēc rakstura ir paklausīgs un izdarīgs. Tiesa Valērijam  Beļavskim piesprieda brīvības atņemšanu uz diviem gadiem, jo viņš jau agrāk bija tiesāts par zādzībām.
 ”Tā iet tai dzīvē! Cilvēkiem ir visādi nolūki un mērķi, bet viņš dara vienu, runā pavisam ko citu un apved tevi ar tādu politiku ap stūri.” (J. Hašeks)

Komentāri 9

edgars14

Tiesa Valērijam Beļavskim piesprieda brīvības atņemšanu uz diviem gadiem, jo viņš jau agrāk bija tiesāts par zādzībām
seit var redzet ka strada latvija tiesas
un si piebilde vispar hohma

pirms 10 gadiem, 2008.11.21 20:17

Inga

Un tu gribēji, lai par nodokļu maksātāju naudu iedod 10 gadu cietumsodu?

pirms 10 gadiem, 2008.11.22 09:27

au

Vai ir pieklājīgi publicēt citu''netīro veļu'',ja cilvēki jau tā ir cietuši!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 10 gadiem, 2008.11.23 17:06

Džipo

bet velns kur tādas lauras atrod visādus vagoniņu iemītniekus un ja būtu noticis bez apzagšanas tad gan būtu jābrīnās un tā kā tagad tas ir bijis tad viss ir pilnīgā kārtībā.

pirms 10 gadiem, 2008.11.26 14:10

kokle

nav tēmā, bet Mumbaja terora akta bildes
http://www.2v.lv/index.php/photos?func=viewcategory&catid=80

pirms 10 gadiem, 2008.11.27 14:53

vijole

Tad Laura tā bija nocietusies, ka labs bija arī tāds no vagoniņa.

pirms 10 gadiem, 2008.11.27 17:19

es pati

pastāstiet man lūdzu - kā var pārdod sveša mantu, ja šī tehnika bija uz Lauras vārda?!

pirms 10 gadiem, 2008.11.27 22:26

šteins

vajag dalīties ar to,kurš noņem no uzskaites un kārto reģistrēšanu.

pirms 10 gadiem, 2008.11.28 12:33

Operatīvie dienesti