Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklē notiks dziesmu spēle "Paukojam un šmaukojam”

10.novembrī Aizkraukles Kultūras namā būs iespēja noskatīties režisora Valda Lūriņa iestudēto izrādi bērniem – Brodvejas stila dziesmu spēli „Paukojam un šmaukojam”, kas tapusi pēc britu rakstnieces populārās pasakas „Pauks un Šmauks” motīviem.

Izteiksmīgā kustību horeogrāfija, ko iestudējis horeogrāfs Alberts Kivlenieks, spilgtā kostīmu koncepcija, Ozolaines meža vides scenogrāfija priecēs gan pirmsskolas un jaunāko klašu bērnus, gan viņu vecākus un ikvienu, kam patīk azarts, jautrība un ir mīļas bērnības atmiņas.

Zaķēnam Paukam galva vienmēr pilna ar dažādām idejām un dullībām, bet gudrinieks Šmauks tās palīdz īstenot, jo divas galvas taču ir gudrākas nekā viena, vai ne?! Dzīve ir lustīga, dulluma un pārsteigumu pilna, tomēr katrs viņu jautrais darbiņš, kas vienmēr labi domāts, beidzas diezgan bēdīgi... Tomēr Ozolaines mežā dzīvojošie zaķēni nenokar galvas un ir gatavi laboties (cik pazīstami, vai ne?), un… Paukam atkal rodas „I-D-E-J-A!”. Sākas jauns piedzīvojums… Ko tas nesīs meža iemītniekiem? Lai nu kā, zaķēniem pieder vissvarīgākā, vislielākā vērtība – laba sirds! Tāpēc šis stāsts galu galā beidzas labi, un viņiem viss tiek piedots.

Kurš gan nezina lieliskā latviešu komponista Arvīda Žilinska hītus – bērnu dziesmas, kas visās paaudzēs iecienītas ne mazāk kā Raimonda Paula vai citu komponistu daiļrade: „Rīta rosme”, „Dziesmiņa par mīļo māmiņu”, „Kaķīt’s mans”, „Dziesma par slinko Jānīti”, „Pulkstens deviņus jau zvana” un daudzas, daudzas citas, kuras izdziedās Latvijas Operetes fonda solisti kā Emīls Kivlenieks, Kārlis Rūtentāls, Anastasija Vorobjova, Valērija Koļago, Laura Purena, Sabīne Krilova, Emīls Klaužs, Laima Krīgere, Tatjana Kopača, Artūrs Zvirbulis, Vjačeslavs Aleksejevs, Ansis Bētiņš. Izrādēs piedalās arī „Zaķu orķestris” - džeza pianists Madars Kalniņš ar džeza grupu.

Režisors Valdis Lūriņš uzsver: „Tā ir bērnības pasaulei pietuvināta muzikāla izrāde: saspēle ar mazajiem skatītājiem un viņu vacākiem – rotaļas, draugi, pārdzīvojumu un piedzīvojumu meklējumi, pāragrā patstāvība, uzticība un atgriešanās mājās, kad „cimdi, zeķes, zābaciņi kaktā rātni dus”, kur dziesmiņu miegam dzied mīļā māmiņa. Stāsts būs par labo, kas vienmēr uzvar ļauno!”

Izrādi veidojuši: režisors Valdis Lūriņš, horeogrāfs Alberts Kivlenieks, kostīmu māksliniece Jurate Jurjāne-Silakaktiņa, scenogrāfs Oskars Dreģis, producente un muzikālā konsultante Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Izrādes garums 1 stunda 10 minūtes, viens cēliens.

Kultūra