Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pati gudra 1

Manuprāt, pasaules gala svētku sagatavošana man būtu daudz mierīgāka nekā  Ziemassvētku un Jaungada svinēšana. Man tik daudz ko gribas, bet čiks vien iznāk. Vēl nav apēsti vecie krājumi, kā jauni svētki jau klāt. Ej nu vienmēr izdomā, ko ģērbt mugurā, kā izklaidēties, kā klāt galdu, ko aicināt ciemos. Es jau skatos un lasu visādas pamācības, cenšos ievērot senču tradīcijas, ievijot tajās arī pa mūsdienu akcentam, bet vai tad mani kāds saprot? Ziemassvētkos pat — ticējumos rakstīts, ka jāklausās pie kaimiņu durvīm, ko šie runā, ja pirmo dzird vārdu “jā”, labi ies. Lai varētu izmēģināt vairāk ticējumu, sāku rīkoties jau dienu pirms Ziemassvētkiem. Tikko biju pielikusi ausi pie durvīm, tā kaimiņš pārradās  no darba un ieraudzīja mani. Tagad viņš mani uzskata par spiedzi. Es taču viņam nevaru ieskaidrot, ka gribēju tikai ielūkoties nākotnē, ne viņa privātajā dzīvē.

Ticējuma ietekmē Ziemassvētku dienā saslaucīju gružus, izbēru kaimiņu dārzā un kā muļķe stundu  stāvēju uz vienas kājas, gaidot zvanu skaņas vai suņu rejas.  Ne kāds zvanīja, ne rēja, tā arī nezinu, kam nākamgad jāgatavojas — bērēm vai kāzām. Nav man īstas skaidrības, kur sagaidīt Jauno gadu. Kā glābiņš šķita tests internetā: to aizpildot, varēja uzzināt, kur vislabāk sagaidīt gadumiju. Aizpildīju. Saskaņā ar testa rezultātiem man jābrauc uz Jelgavu. Bet es tur nevienu nepazīstu! Turklāt zināms, ka būšot ļoti auksts.

Laikam tomēr nevienam neticēšu — ne senču, ne mūsdienu gudrībām. Darīšu pati, kā gribēšu. Palikšu mājās un skatīšos televīzijas svētku programmu. Jo Jaunais gads tik un tā atnāks.

Komentāri 1

Dagmara Dabolina

Jaungadu vislabāk sagaidīt ar tuviem cilvēkiem. Manuprāt. Ar cilvēkiem, kuriem var ticēt un uzticēties.
Kaut gan - ko gan šodien nozīmē ticēt kādam. Visapkārt meli.
Man šobrīd drūma oma. Jo.. jaunieši tik daudz melo, lai glābtu sevi.. no kauna. aizstāvot savu slinkumu.
Piemērs, manā pagastā ir laba florboliste, bet slinka mācībās. Un uz vecmammas jautājumu par sekmēm atbild- Man skolotāja nepalīdz, citiem jā, bet ne man. Skumji. Un vēl skumjāk, ka pieredzes bagātā kundze, nenoskaidrojot neko, tam tic un visam pagastam stāsta. Kas par cilvēku iznāks?

pirms 2 gadiem, 2016.12.06 21:46

Kultūra