Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Prestižie un ērtie “japāņi” iepriecina aizkraukliešus

Aizvadītās nedēļas nogalē aizkraukliešiem un pilsētas viesiem bija reta iespēja vienkopus skatīt vismaz simt leģendāros japāņu motociklus Honda Gold Wing. To īpašnieki pulcējās starptautiskajā motociklu festivālā, kuru rīkoja motocik­listu klubs “Gold Wing Club of Latvia” un tā biedri aizkrauklieši Ilze un Juris Goldbergi.

Prestižo motociklu īpašnieki uz Aizkraukli devās divos braucienos. Pirmās dienas vakarā skatītājus iepriecināja tūkstošiem krāsainu gaismiņu, ar kurām bija rotāta liela daļa motociklu. Savukārt nākamajā dienā lielajā nāciju parādē pēc kuplā valstu karogu skaita varēja redzēt, no cik valstīm atbraukuši festivāla dalībnieki. Tālākie ceļu uz Latviju bija mērojuši no Turcijas un Portugāles. 

Trešā draugu tikšanās
Motociklistu kluba “Gold Wing Club of Latvia” sekretārs Krišjānis Kalniņš stāsta, ka šis ir vienīgais oficiālais Gold Wing motoentuziastu klubs Baltijā, kurā apvienojušies šo motociklu īpašnieki. Protams, ar šādiem motocikliem brauc arī Lietuvā un Igaunijā, taču viņi nav apvienojušies klubā. 2014. gadā Latvijas klubs kļuva par Gold Wing Eiropas federācijas biedru, kurā kopā ir klubi no 26 Eiropas valstīm. Krišjānis, kurš Latvijas klubu pārstāv Eiropas federācijā, piebilst — katram Eiropas biedru klubam ir pienākums reizi gadā vai reizi divos gados organizēt Gold Wing draugu tikšanos savā valstī, tādējādi attīstot mototūrismu Eiropā, kā arī valstu nacionālās kultūras un vēstures apgūšanu. Latvijā šāda draugu tikšanās notika 2016. un 2017. gadā, šis ir trešais pasākums. Nākamais, visdrīzāk, notiks 2021. gadā.

Iepazīst Latviju
Latvijas klubā ir motociklu Gold Wing īpašnieki no visas Latvijas, viņu vidū arī aizkrauklieši. Un tieši, pateicoties Ilzes un Jura Goldbergu ierosinājumam, šogad šī draugu tikšanās notika nevis Rīgā kā pirmās divas reizes, bet Aizkraukles pusē pie Daugavas. Klubā darbojas un Latvijas festivāla organizatoriskajā darbā iesaistījās arī aizkrauklieši Valērijs Jefremenko un Aleksandrs Paļgujs.
Latvijas pasākuma dalībniekiem festivāla laikā bija iespēja uzzināt, kā Skrīveru pārtikas kombinātā top slavenā piena kofekte “Gotiņa”, vizināties ar kuģīti pa Daugavu, doties ekskursijā uz Aglonu un Preiļiem. Nāciju parādē Aizkrauklē motobraucējus sveica Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums un tautas deju dejotāji un folkloristi no Kokneses.

Raksturo briedums
Jautāts par to, kas raksturo un vieno šī motocikla īpašniekus, Krišjānis bilst, ka tas noteikti ir briedums, dzīves pieredze, vēlme būt brīviem un ceļot. “Līdz šādam motociklam ir jāizaug. Bieži šādu motociklu īpašnieki ir turīgi seniori, kuri visu mūžu strādājuši, krājuši kapitālu un tagad vēlas atpūsties un baudīt dzīvi. Viņi apceļo Eiropu un pasauli, pavasarī, atklājot sezonu, dodas ceļā un brauc līdz rudenim,” stāsta Krišjānis. Izrādās, šī ir arī viena no lietām, ko ņem vērā, plānojot Eiropas federācijas pasākumu kalendāru. Tie tiek plānoti tādā secībā, lai cilvēki varētu doties no vienas valsts uz otru, piemēram, pirms festivāla Latvijā tie notika Čehijā un Polijā, pēc tam motobraucēji var mērot ceļu uz Somiju, Zviedriju, Īriju un Lielbritāniju.

Dīvāns uz riteņiem
Tas ir ērtākais lielceļa motocikls, kas domāts ceļošanai. Komforta dēļ to mēdz dēvēt par dīvānu uz riteņiem. Krišjānis smej: “Kā raksta dažos žurnālos — veidojot jaunu Gold Wing modeli, ņem jaunākās klases BMW, pārgriež uz pusēm un priekšā pieliek stūri. Jā, tāds šis motocikls ir — ar visām iespējamajām ekstrām.” Pārliecināties par to varēju arī pati, jo Krišjānis piedāvāja doties parādes braucienā no Rīteriem, kur festivālā bija izveidota motobraucēju bāze, līdz Aizkrauklei. Iekārtojusies ērtajā ādas sēdeklī aiz motocikla vadītāja, izbaudīju braucienu un visu laiku gribējās smaidīt — tik labi jutos. Skanēja lieliska mūzika, vēsākā laikā var ieslēgt sēdekļu apsildi, arī no priekšpuses virsū pūš siltu gaisu. Drošībai motociklā iestrādāti gaisa spilveni. Festivālā sastaptie Gold Wing fani stāstīja, kādos ceļojumos devušies, cik tālus ceļus mērojuši. Krišjānis, kurš pats ar motociklu izbraukājis pat tālo Āfrikas kontinentu, stāsta, ka ar šādu spēkratu bez lielām atpūtas pauzēm mierīgi var nobraukt vismaz tūkstoš kilometru.

“Ir Gold Wing motocikli ar trijiem riteņiem, ir ar blakusvāģiem un piekabēm. Katrā ziņā viss nepieciešamais ērtai ceļošanai un lielu attālumu mērošanai. Ir cilvēki, kuri, ar motociklu ceļojot, ņem līdzi pat savus mājdzīvniekus — suņus, kaķus, ir bijuši arī putni, vien akvārijs nevienam piekabē nav manīts,” nosmej Krišjānis.

Viņš stāsta, ka Latvijas klubam ir arī savs servisa meistars ar lielu pieredzi, kurš pamatā darbojas tikai ar Gold Wing močiem. Konsultē klientus arī gadījumos, kad vēlas pārdot vai pirkt šādu motociklu. Ir šuvējs, kas kluba biedriem darina tērpus. “Tā kā esam starptautiskas organizācijas biedri, jāievēro noteikumi par kluba emblēmām uz apģērba,” piebilst Krišjānis. Arī paša pasākuma rīkošanā jāievēro starptautiskās organizācijas noteikumi.

Izvēli nosaka sieva
Aizkrauklietis Juris Goldbergs ar Gold Wing motociklu brauc jau aptuveni desmit gadu. Jautāts par savu izvēli, viņš atklāj, ka tā bijusi sievas Ilzes izvēle.

“Draugi, kuriem jau bija šāds motocikls, mūs uzaicināja uz motosezonas noslēguma pasākumu Siguldā. Toreiz motocikla mums pašiem vēl nebija, bet, kad atbraucām mājās, vīram teicu — gribu tikai tādu motociklu,” atklāj Ilze. Ģimenei pieder uzņēmums, kas nodarbojas ar kravu pārvadājumiem, un reisos dodas arī Juris. Darbojoties šajā nozarē, Eiropa izbraukāta krustu šķērsu, taču ceļojums ar motociklu ir pavisam kas cits. “Ar šādu motociklu ceļot ir ļoti vienkārši. Kastēs var salikt visas nepieciešamās mantas. Nav jāmeklē vieta, kur nolikt automašīnu, lai piebrauktu tuvāk un apskatītu kādu ievērojamu objektu. Piemēram, Parīzē piebrauc pie Eifeļa torņa, noliec moci ielas malā, apskati torni un brauc tālāk. Ceļojot var labāk izjust gadalaiku maiņu, vērot dabu un pārmaiņas tajā, aromātu un arī kādu smaciņu, visas skaņas. Tās ir pavisam citas sajūtas nekā, kad esi iesprostots automašīnas kabīnē. Tu jūti, ka dzīvo,” saka Juris.
Ar šādu motociklu var nobraukt pusmiljonu kilometru, un tas jo­projām kalpos pietiekami labi, jo tā resurss ir principā neizsmeļams. Ir braucēji, kuri mocim veic dažādus uzlabojumus, iegādājas papildu aprīkojumu, taču ir arī tādi, kuri brauc ar tādiem močiem, kādi tie nākuši no rūpnīcas.

Francijā, Šarla de Golla lidostā, šie moči darbojas kā taksometri, nodrošinot klientam nokļūšanu jebkurā pilsētas vietā 45 minūšu laikā. Ar automašīnu no lidostas līdz Parīzes centram brauciens var ilgt līdz pat divām stundām. Klientam tiek piedāvāts ietērps, lai nesabojā vai nenosmērē uzvalku, un ķivere. 

Ielās uz šādu motociklu parasti atskatās. Arī festivāla laikā Aiz­krauklē par Gold Wing motocikliem bija ļoti liela interese. Daudzi gribēja močus apskatīt, aptaustīt, uzkāpt, nofotografēties pie tiem. “Ikdienas satiksmē šis motocikls noteikti nav biežāk redzamais braucamais, tāpēc, protams, ka cilvēki, ieraugot kaut ko tādu, atskatīsies. Šie ir klusāki motocikli atšķirībā no citiem, bieži par to tuvošanos liecina nevis motora skaņa, bet gan skaļā mūzika,” saka Juris Goldbergs. ◆

Citu datumu laikraksti

 • Gribi būt vesels? Paguli uz bišu stropa! 2

  Gribi būt vesels? Paguli uz bišu stropa!

  Koka namiņš, kurā apņem medus un vaska smarža, miers un klusums tikai ar bišu sanoņu fonā — tādu ārstēšanas metodi var izmēģināt tepat Skrīveros....

 • Komentārs 3

  Komentārs

  No 1. augusta Valsts kontrole var piedzīt zaudējumus no atbildīgajām perso­nām par revīzijās atklātajām nelikumībām. Tādējādi iestādēs vairs nevarēs...

 • Jauno mūzikas skolas direktoru izvēlēsies konkursā

  Jauno mūzikas skolas direktoru izvēlēsies konkursā

  Līdzšinējā Pētera Barisona Aizkraukles Mūzikas skolas direktore Lilita Dzilna savu amatu pēc pašas vēlēšanās atstāja 31. jūlijā. No 1. augusta līdz...

 • Paradīze ar lavandām 2

  Paradīze ar lavandām

  “Lavandu dārzs ir mana paradīze, mana sirdslieta. Man šķiet, kopā ar lavandām es pat elpoju,” saka Sanita Prūse. Viņas paradīze zied tepat Skrīveros,...

 • Iršos patīkamā rutīnā

  Iršos patīkamā rutīnā

  Katrā pagastā ir kāds, kurš klusi, nemanāmi dara savu darbu un pārējie par viņu skaļāk sāk runāt, kad kaut kas pēkšņi ir mainījies — salūzis,...

 • Mēs spējam ietekmēt ģimenes izvēli — dzīvot dabai draudzīgāk

  Mēs spējam ietekmēt ģimenes izvēli — dzīvot dabai draudzīgāk

  Skrīveriete Agate Albekeite ir kaismīga zaļā dzīvesveida atbalstītāja. Jaunietes entuziasms, pārliecība un pašas sniegtais paraugs ir labākā reklāma....