Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Āboltiņa pārmet Vilkam bezatbildību

Finanšu ministra Andra Vilka (Vienotība) rosinājums sākt diskusiju par nodokļu palielināšanu ir politiski bezatbildīgs paziņojums, savu partijas biedru trešdienas rītā LNT raidījumā 900 sekundes kritizēja Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (Vienotība).

"Es šo redzu kā ļoti bezatbildīgu politisko paziņojumu no Vilka puses. Finanšu ministrs, protams, ir eksperts un redz ienākumus un izdevumus. Tas ir viņa uzdevums - sekot, kas valsts kasē notiek, un piedāvāt risinājumus. Taču situācijā, kad liela daļa cilvēku cīnās par savu izdzīvošanu, uzņēmēji, cīnās ar lielo administratīvo slogu, nākt klajā ar paziņojumu, ka mēs kaut ko celsim... Kurus nodokļus? Tad jānāk ekspertiem, jābūt diskusijai. Šobrīd šāda diskusija nav nekādā veidā aktuāla," pauda Āboltiņa.

Viņa uzsver – nav jēgas celt nodokļus, ja paši iedzīvotāji un uzņēmēji nav gatavi sadarboties. Tādā gadījumā vēlamais rezultāts tāpat netiks sasniegts, un valsts kasē plānotie ienākumi no nodokļiem iekasēti netiks.

"Virziens, kurā jāstrādā, ir dialogs ar darba devējiem, ar arodbiedrībām, kā panākt, lai cilvēki ir ieinteresēti maksāt nodokļus. Tikai pēc tam var izrietēt diskusija, kas Latvijā ar nodokļiem notiek vispār," uzskata Āboltiņa.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (Vienotība) pēc Vilka paziņojuma uzsvērusi - par nodokļu palielināšanu varētu sākt runāt ne ātrāk kā pēc gada vai diviem.

"Valdība nodokļus nepalielinās, šobrīd mēs neesam vēl sākuši diskusiju par nodokļu samazināšanu, bet tas virziens, ko iepriekšējā valdība uzsāka par darbaspēka nodokļa samazināšanu, tā vai citādi tiks turpināts," uzsvēra Ministru prezidente.

Latvijā un pasaulē