Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina mazos un vidējos uzņēmumus aktīvāk piesaistīt praktikantus

Patlaban aktīvāk prakses iespējas jauniešiem piedāvā lielie uzņēmumi, taču mazie un vidējie uzņēmumi, kas Latvijā veido vairāk nekā 90% no kopējā uzņēmumu skaita, praktikantus piesaista retāk, šodien žurnālistiem sacīja Latvijas Mazo un vidējo uzņēmumu foruma (MVU Forums) pārstāvji. MVU Foruma izpilddirektors Eduards Filippovs informēja, ka patlaban prakses portālā "www.prakse.lv" prakses iespējas jauniešiem piedāvā aptuveni 3000 lielu uzņēmumu, taču jauniešu skaits, kas vēlas izmantot prakses iespējas kādā uzņēmumā, ir aptuveni 60 000. Filippovs uzsvēra, ka arī mazajiem un vidējiem uzņēmējiem vajadzētu aktīvāk piedāvāt jauniešiem prakses iespējas.

MVU Foruma valdes priekšsēdētāja Elīna Egle stāstīja, ka mazo un vidējo uzņēmumu sektorā darba devēju attieksmi pret praksēm var klasificēt trīs segmentos. Aptuveni 44% mazo un vidējo uzņēmumu atbilst apzīmējumam "vērotāji" - tie, kuri ir atturīgi jaunu talantu piesaistē un apmācīšanā. Aptuveni 31% tiek apzīmēts kā "mednieki" jeb tādi uzņēmumi, kas cīnās par jaunu speciālistu piesaisti. Savukārt 25% darba devēju ir "perspektīvie" jeb tādi, kas mēdz piesaistīt jaunus talantus, bet neveic pasākumus, lai prakse sniegtu vēlamo ieguvumu abām pusēm.

Tāpēc MVU Forums sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā un prakses portālu "www.prakse.lv" sākuši kampaņu "Dots devējam atdodas", lai atbalstītu jauniešu mācību prakšu attīstību mazajos un vidējos uzņēmumos. Tāpēc mazie un vidējie uzņēmumi, kā arī jaunieši tiek aicināti reģistrēties vietnē "www.mvuforums.lv", kurā uzņēmēji var ievietot informāciju par brīvajām prakses vietām, bet jaunieši - uzzināt par tām.

Tāpat minētajā vietnē reģistrētie uzņēmumi un jaunieši līdz pat augustam varēs saņemt savos e-pastos noderīgu informāciju par prakšu praktisku organizēšanu, kā arī uzaicinājumus piedalīties interneta konferencēs.

Latvijā un pasaulē