Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Altum" sāk jaunu atbalsta programmu, izsniedzot maziem un vidējiem uzņēmumiem mikrokredītus

VAS "Latvijas Attīstības finanšu institūcija "Altum"" šonedēļ sāk īstenot jaunu uzņēmējdarbības valsts atbalsta programmu, kurā mazie un vidējie uzņēmumi varēs saņemt mikrokredītus līdz 25 000 eiro, kā arī subsīdiju aizdevuma procentu maksājumu segšanai. Aizdevumi tiks piešķirti līdz 2015.gada novembrim, un kopumā šajā programmā no Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) un valsts budžeta līdzekļiem mazajiem un vidējiem nelauksaimniecības uzņēmumiem dzīvotspējīgu projektu īstenošanai mikroaizdevumos tiks piešķirti 3,5 miljoni eiro, informē "Altum".

Aizdevuma maksimālā summa ir 25 000 eiro. Aizdevumi investīcijām ir pieejamai ar termiņu līdz septiņiem gadiem, apgrozāmajiem līdzekļiem - līdz pieciem gadiem. Uzņēmējiem pieejama arī aizdevuma procentu maksājumu subsīdija 50% apmērā. Tas nozīmē, ka, izpildot noteiktos kritērijus, pusi no aizdevuma procentos maksājamās summas uzņēmēja vietā segs "Altum" no ERAF resursiem.

Aizdevuma saņemšanai projektiem līdz 7100 eiro aizņēmēja līdzdalība nav nepieciešama, savukārt lielāka apjoma projektos uzņēmējam jānodrošina vismaz 10% līdzfinansējums.

"Altum" turpina arī Latvijas un Šveices mikrokreditēšanas programmas īstenošanu, kurā var saņemt aizdevumus līdz 14 200 eiro ar termiņu līdz pieciem gadiem. Mazāka apjoma projektiem, kuru kopēja summa nepārsniedz 7100 eiro, nav nepieciešams uzņēmēja līdzfinansējums.

Šā gada pirmajā pusē "Altum" mikrokredītos izsniegusi vienu miljonu eiro, savukārt kopš 2009.gada mikroaizdevumos uzņēmējiem piešķirti 9,7 miljoni eiro.

Valsts uzdevumā "Altum" šogad īsteno kopumā septiņas uzņēmējdarbības valsts atbalsta programmas dažādām uzņēmēju vajadzībām.

Kopš 2009.gada "Altumt" dažādām uzņēmēju vajadzībām piešķīrusi 460 miljonus eiro, atbalstīti vairāk nekā 5700 Latvijas uzņēmēju projekti, saglabātas esošās un radītas daudzas jaunas darbavietas.

Latvijā un pasaulē