Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

ĀM aicina ceļotājus atturēties no Turcijas-Sīrijas pierobežas reģionu apmeklēšanas 1

Turpinoties pilsoņu karam Sīrijā, joprojām saglabājas saspringta situācija uz Turcijas-Sīrijas robežas, tāpēc Ārlietu ministrija (ĀM) aicina ceļotājus atturēties no Turcijas-Sīrijas pierobežas reģionu apmeklēšanas

Kā liecina ĀM atjaunotā konsulārā informācija, ceļotāji tiek aicināti izvairīties no tādu objektu apmeklējuma, kuros vienlaicīgi uzturas liels skaits cilvēku, kas šī iemesla dēļ bieži kļūst par teroristu uzbrukuma mērķi.

Papildus ministrija informē, ka no šī gada 11.aprīļa ir mainījusies vīzu izsniegšanas kārtība Turcijas robežšķērsošanas vietās.

Latvijas nepilsoņu pasu turētāji, kuru ieceļošanas mērķis valstī ir tūrisms vai komercdarbība un plānotās uzturēšanās valstī ilgums nepārsniedz 90 dienas 180 dienu laikā, vīzu var saņemt Elektronisko vīzu pieteikumu sistēmā, kas pieejama tīmekļa vietnē "www.evisa.gov.tr".

Tāpat ministrija vērš uzmanību, ka no nākamā gada 1.janvāra, ieceļojot Turcijā, ārvalstu pilsoņu ceļošanas dokumentiem jābūt derīgiem vismaz 60 dienas pēc vīzas vai uzturēšanās atļaujas derīguma termiņa beigām vai pēc atļautā bezvīzu uzturēšanās termiņa beigām.

Ārkārtas situācijā ministrija aicina nekavējoties sazināties ar Konsulāro departamentu, tāpat tā stingri iesaka jebkurai personai, kas dodas uz ārvalstīm, pirms ceļošanas iegādāties dzīvības un veselības apdrošināšanas polisi, kas paredz arī personas repatriāciju slimības vai nāves gadījumā. Tāpat būtu nepieciešams reģistrēties konsulārajā reģistrā.

Komentāri 1

Latvijā un pasaulē