Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar ES fondu atbalstu sekmēs medicīnas personāla pieejamību

Lai uzlabotu ārstniecības un ārstniecības atbalsta personāla pieejamību reģionos, no Eiropas Sociālā fonda (ESF) šī mērķa sasniegšanai paredzēti vairāk nekā 8,4 miljoni eiro. Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir uzaicinājusi Veselības ministriju sagatavot projekta iesniegumu ESF finansējuma  saņemšanai.
 
Iedzīvotājiem, kas dzīvo ārpus Rīgas, paredzēts uzlabot pieejamību veselības jomā strādājošajiem speciālistiem, kas sniedz pakalpojumus sirds un asinsvadu, onkoloģijas, bērnu aprūpes un garīgās veselības jomā. Plānots, ka, īstenojot paredzētos pasākumus, kopumā reģioniem tiks piesaistītas vairāk nekā 1400 ārstniecības personas.

Projekta ietvaros ārstniecības un ārstniecības atbalsta personas  - ārsti, ārsta palīgi, medicīnas māsas, māsu palīgi, vecmātes, fizioterapeiti un ergoterapeiti -, kuras  pretendē uz darbu ārpus Rīgas esošā ārstniecības iestādē, var pretendēt uz vienreizējo  kompensāciju, ikmēneša uzturēšanās izmaksu kompensāciju. Atbalsts paredzēts arī ārpus Rīgas esošām ģimenes ārstu praksēm – kompensācijas par specifisko zināšanu, informācijas un pieredzes nodošanu paredzētas gan pensionētiem ģimenes ārstiem, kuri nodod ārsta praksi, gan pensijas vecumu nesasniegušajiem, iepriekš ārpus reģioniem strādājošajiem ģimenes ārstiem, kas pārņem ģimenes ārsta prakses vietu.

Specifiskā atbalsta ietvaros pieejamais kopējais attiecināmais finansējums ir 9 960 103 eiro, tai skaitā ESF finansējums – 8 466 087 eiro un valsts budžeta finansējums 1 494 016 eiro.

Vairāk informācijas – CFLA mājaslapā.

 

Latvijā un pasaulē