Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar vērienīgiem pasākumiem atklās Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu

Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu šovakar atklās Latvijas Nacionālajā operā (LNO) ar vērienīgu jauniestudējumu - Riharda Vāgnera opusu tēlos "Rienci. Triumfs un sakāve". Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas ceremonijas laikā Rīgas pilsētvidē šovakar sāksies gaismas festivāls "Staro Rīga", kā arī "Rīga 2014" Radošo iniciatīvu programmas kultūras un izklaides pasākumi.

Izrādē "Rienci. Triumfs un sakāve" skanēs ne tikai mūzika no operas "Rienci", bet arī jaunā latviešu skaņu mākslinieka Johansona elektroniskā mūzika. Iestudējumā piedalīsies arī Rīgas Doma zēnu koris un Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas audzēkņi.

Divas pirmās "Rienci" daļas ir sacerētas Rīgā. Tieši ar šo darbu esot aizsākusies komponista pasaules slava. Vāgnera operai ir pieci cēlieni, bet "Rīga 2014" pasākumam tā veidota divos. Iestudējumu veidojusi radošā apvienība "Hotel Pro Forma", kas Latvijas skatītājiem pazīstama ar multimediālajām izrādēm "Operācija: Orfejs" un "Kara daba".

Galvenās lomas iestudējumā atveidos starptautisks izcilu solistu ansamblis, kā arī pasaulē visatzītākais Rienci lomas izpildītājs Torstens Kerls. Iestudējuma muzikālais vadītājs un diriģents būs LNO galvenais viesdiriģents Modests Pitrens.

Līdz 19.janvārim gaismas festivāla "Staro Rīga" speciālizlaidumā varēs redzēt jauniešu un studentu konkursa darbus. Tā objekti galvenokārt būs aplūkojami Vecrīgā un Bastejkalnā, kā arī pie Rīgas Kongresu nama, Esplanādē un iepretim Rīgas Dzemdību namam Miera ielā.

Gaismas festivāla objektus papildinās izstāde par "Staro Rīga" vēsturi un attīstību, kā arī videoprojekcijas ar "Rīga 2014" programmu gada garumā. Ekspozīcija par "Staro Rīga" apskatāma izstāžu namā "Atklāj Rīgu", kas atrodas vēsturiskā noliktavas ēkā Vecrīgā, Aldaru ielā 5. Izstāde būs atvērta līdz 16.februārim, taču bez maksas to varēs aplūkot tikai "Staro Rīga" laikā.

Līdz 19.janvārim "Rīga 2014" projektu bagātinās Radošo iniciatīvu programma ar vairāk nekā 30 dažādiem kultūras un izklaides projektiem.

Radošo iniciatīvu programmā trīs nedēļas nogales dienas notiks bezmaksas koncerti, izstādes, kino seansi, dažādas akcijas un spēles ar apmeklētāju līdzdarbošanos. Kulminācija ar lielāko projektu skaitu sagaidāma rīt.

Latvijā un pasaulē