Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Arestēti Lemberga ģimenes īpašumi ārvalstīs

Neilgi pirms Ziemassvētkiem, 19. decembrī, prokuratūra Ventspils amatpersonu lietā pieņēmusi kriminālprocesuālu lēmumu, ar kuru arestēti visi izmeklētājiem zināmie Ventspils mēram Aivaram Lembergam, viņa dēlam Anrijam un meitai Līgai piederošie īpašumi ārvalstīs.

Noprotams, ka Lembergu ģimenes mantas arests attiecas gan uz ārvalstīs tieši un pastarpināti reģistrētiem naudas kontiem, gan uz ārvalstīs, tai skaitā ārzonās reģistrētām īpašumu daļām uzņēmumos.

Arestēto īpašumu vidū ir arī savulaik par Ventspils tranzīta biznesa mugurkaulu dēvētās AS "Ventbunkers" lielākās īpašnieces Nīderlandē reģistrētās "Yelverton Investment" daļas (27,09%), kas tiek pārvaldītas Lembergu ģimenes interesēs.

Papildu lēmumi par mantas arestu, tajā skaitā ārvalstīs atrodamo, tika pieņemti arī šogad martā, kad prokuratūra Lembergam uzrādīja jaunu apsūdzību virknē sevišķi smagu noziegumu un lūdza arestēt arī viņu pašu. Anrijam Lembergam Ventspils lietā pagaidām ir aizdomās turētā statuss.

Latvijā un pasaulē