Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atklās glābējsilīti Jelgavā

Šodien Jelgavā tiks atklāta Zemgales reģionā pirmā glābējsilīte, aģentūru LETA informēja projekta īstenotāju pārstāve Zane Inķēna. Latvijas glābējsilīšu projektu īstenotājus SIA "Ceļu būvniecības sabiedrības "Igate"" valdes priekšsēdētājs Māris Peilāns informējis, ka Jelgavas glābējsilītes izbūve tuvojas noslēgumam. Gandrīz mēnesi "Igate", vadoties pēc izstrādātā projekta, īsteno tās izbūvi. Patlaban paveikti visi nepieciešamie iekšdarbi, līdz tā saucamajai baltajai apdarei.

Ārpus iekšdarbiem pie glābējsilītes vietas ir nobruģēta taka, kā arī uzlikts aizsargjumts. Patlaban notiek gaismas norādes saskaņošana un izgatavošana, kā arī citu norāžu un informatīvo plakātu izveidošana un saskaņošana.

"Esam gandarīti par iespēju piedalīties šī projekta īstenošanā. Visi iesaistītie darbinieki jūt īpašu motivāciju veikt šo uzdevumu, apzinoties, ka glābējsilītes izbūve var palīdzēt glābt dzīvību kādam bērnam," pauda Peilāns.

Glābējsilīte atradīsies blakus slimnīcas uzņemšanas nodaļai, vietā, kur nenotiek bieža cilvēku kustība, nav filmēšanas kameru un apsardzes. Kad glābējsilītē tiks ievietots zīdainis, signāls pēc mazuļa ievietošanas atskanēs Jelgavas pilsētas slimnīcas bērnu nodaļā, un mediķi uzreiz varēs reaģēt, parūpējoties par atstāto bērnu, skaidroja Inķēna.

Viņa informēja, ka glābējsilītes mērķis ir ne tikai glābt to zīdaiņu dzīvības, kuru vecāki ir gatavi atteikties no sava bērna, bet arī sniegt diennakts psiholoģisku un praktisku palīdzību. Pie katras glābējsilītes ir diennakts palīdzības tālruņa numuri. Zemgales reģionā šādu palīdzību sniegs krīzes centrs "Skalbes" pa tālruni 67222922 vai 27722292, kā arī psiholoģe Nadežda Balode pa tālruni 29916565 un ģimenes ārste Evita Valdmane pa tālruni 26178678.

Kopš 2009.gada Latvijā izveidotas septiņas glābējsilītes jeb "Baby Box" un izglābtas 28 bērnu dzīvības. Patlaban glābējsilīte ir Rīgā, Ventspilī, Liepājā, Valmierā, Madonā, Rēzeknē un Daugavpilī. "Tā ir īpaša vieta, kur vecāki, dažādu apstākļu spiesti, var anonīmi atteikties no sava mazuļa," pauda projekta īstenotāju pārstāve.

Jelgavas glābējsilītes izveides kopējās izmaksas ir 12 340 eiro. Šī projekta ģenerālsponsors ir "Igate", kas projekta izveidei atveltīja 6000 eiro, savukārt ziedojumu kampaņā sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu tika saziedoti 7822 eiro, un, pateicoties kolektīvās iepirkšanās portāla "Cherry/Citylife" iesaistei, projekta informatīvo materiālu izveidei tika savākti vēl 922 eiro.

Kā ziņots, glābējsilītes izveides darbi Jelgavas slimnīcas teritorijā tika sākti 21.maijā.

Līdz šim Zemgale ir vienīgais Latvijas reģions, kurā glābējsilītes nav. To plānots izveidot Jelgavas pilsētas slimnīcas teritorijā. Slimnīcas speciālisti par piemērotu vietu glābējsilītei atzinuši slimnīcas korpusu blakus Uzņemšanas nodaļai.

Latvijā un pasaulē