Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atsāks maksāt par nomedītajām sieviešu kārtas mežacūkām

Lai, medījot sieviešu kārtas meža cūkas, mērķtiecīgi samazinātu mežacūku populāciju Latvijā, līdz ar to ierobežotu Āfrikas cūku mēra izplatību un samazinātu slimības uzliesmojumu skaitu, no 1. septembra Pārtikas un veterinārais dienests atsāks maksāt medniekiem par katru nomedīto sieviešu kārtas mežacūku.

Lai saņemtu 50 eiro lielu atlīdzību  par katru nomedīto mežacūku, medniekam līdz ar aizpildītiem dokumentiem PVD teritoriālajā struktūrvienībā jāiesniedz pierādījumi, ka nomedītā mežacūka ir sieviešu kārtas (astes gals un ādas fragments, kurā nepārprotami saskatāmi sieviešu kārtas mežacūku ārējie dzimumorgāni).

Sīkāku informāciju par apmaksas kārtību var saņemt, sazinoties ar PVD teritoriālajām struktūrvienībām. Nomedīto sieviešu kārtas meža cūku pierādījumus paredzēts pieņemt līdz šī gada 5. decembrim vai līdz brīdim, kamēr programmā paredzētais finanšu apjoms tiks iztērēts.

Izmaksas tiek segtas no Āfrikas cūku mēra apkarošanas programmas, ko līdzfinansē Eiropas Savienība. Kopumā šim mērķim paredzēti 600 tūkstoši eiro.

Šogad Latvijā Āfrikas cūku mēris konstatēts 746 meža un 192 mājas cūkām.

Pārtikas un veterinārais dienests aicina ikvienu, kurš mežā, grāvmalē vai kur citur pamana nobeigušos mežacūku, ziņot par to savai pašvaldībai, kas nodrošinās tās savākšanu.

Atgādinām, ka Āfrikas cūku mēris ir bīstama, neārstējama dzīvnieku infekcijas slimība, kas apdraud gan meža, gan mājas cūkas. Lai pasargātu mājas cūkas no saslimšanas, saimniecībai jāievēro stingri biodrošības pasākumi.

Latvijā un pasaulē