Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Cert.lv" šogad otrajā ceturksnī reģistrējis 182 436 apdraudētas unikālās IP adreses

Šā gada otrajā ceturksnī reģistrētas 182 436 unikālas IP adreses, bija pakļautas kādam kibertelpas apdraudējumam, liecina informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas "Cert.lv" publicētā kibertelpas reģistrēto incidentu statistika par 2018.gada otro ceturksni.

Otrajā ceturksnī reģistrēts par 9387 unikālajām IP adresēm mazāk nekā pirmajā ceturksnī. Savukārt kopējais reģistrētais IP adrešu skaits otrajā ceturksnī bija 284 607, kas ir par 12 149 IP adresēm mazāk nekā pirmajā ceturksnī.

Pētījuma dati liecina, ka unikālajām IP adresēm visbiežāk reģistrētas konfigurācijas nepilnības, kuru skaits sasniedza 135 796 gadījumus. Kā ļaundabīgie kodi reģistrēti 33 730, bet 11 361 ir citi apdraudējuma gadījumi. Vismazākais incidentu skaits reģistrēts par pakalpojumu pieejamību - četri gadījumi.

Savukārt visbiežāk ļaunatūras izplatībā reģistrēta "Botnet" ļaundabīgā koda grupa, kurai reģistrēja 26 292 gadījumus, bet 3595 bija "Conficker" un 2568 gadījumi bija "Monerominer" ļaundabīgā koda grupa.

Lai sniegtu pilnvērtīgāku Latvijas kibertelpas pārskatu un nodrošinātu datu starptautisku salīdzināmību, no 2017.gada 1.janvāra incidentu uzskaitei "Cert.lv" izmanto starptautiski lietotu incidentu taksonomiju. Statistikā visi reģistrētie un apstrādātie incidenti tiek uzskaitīti vienkopus, sadalot tos pa apdraudējumu veidiem, piemēram, ļaunatūra, ielaušanās, krāpšana, kā arī pa infekciju, piemēram, "Conficker", "Zeus", "Mirai", un ievainojamību, piemēram, "Opendns", "Openrdp" tipiem.

"Cert.lv" ir Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta struktūrvienība, kuras uzdevumi ir uzturēt vienotu elektroniskās informācijas telpā notiekošo darbību atainojumu, sniegt atbalstu informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanā vai koordinēt to novēršanu Latvijas IP adrešu apgabalos un ".lv" domēna vārdu zonā.

Latvijā un pasaulē