Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dabas muzejā notiks tradicionālās "Sēņu dienas" 1

Latvijas Dabas muzejā  līdz 21.septembrim norisināsies ikgadējās "Sēņu dienas", sniedzot plašu ieskatu Latvijas dabā sastopamo sēņu daudzveidībā, aģentūru LETA informēja Latvijas Dabas muzeja Komunikācijas nodaļas speciāliste Polīna Šķiņķe.

Pēc baravikām un citām bekām bagātās vasaras meteorologi sola garu un lietainu rudeni, un izstādes organizatori cer uz lielu sēņu daudzveidību. Kā pastāstīja muzeja mikoloģe Inita Dāniele, sēņu augšana ir ļoti atkarīga no laika apstākļiem un pat iepriekšējā dienā grūti prognozēt, kas mežā būs atrodams.

Kā ierasts, izstādē būs skatāmas Latvijas savvaļā, galvenokārt Rīgas, Ogres un Tukuma apkārtnē, ievāktās ēdamās, indīgās un reti sastopamās sēnes. Izstādes veidošanā muzeja darbiniekiem palīdzēs Latvijas Mikologu biedrības speciālisti.

"Sēņu dienas" interesantas būs arī mazajiem apmeklētājiem. Bērni ar vizuāli uzskatāma modeļa palīdzību varēs izpētīt, kas īsti ir sēne, no kā tā sastāv, kā arī iepazīt sēņotni jeb micēliju - lielāko sēnes daļu, kas ir neredzama, jo atrodas zem zemes. Bērniem būs iespēja izveidot savu mini sēņu izstādi un aplūkot sēnes binokulārā. Skolēnu grupām no 1. līdz 7.klasei izstādes laikā iespējams pieteikties uz nodarbību "Raibā sēņu pasaule". Tajā paredzēta izstādes apskate, sēņu iepazīšana ar dažādu maņu palīdzību un darba lapu aizpildīšanu.

Šogad izstādi bagātinās priekšmeti no muzeja "Rīgas Jūgendstila cents" krājuma. Jūgendstila periodā sēņu motīvu izmantoja sadzīves priekšmetu apgleznošanai, kā arī rokdarbos un dekoros, kas papildināja virtuves interjeru.

Izstādes laikā konsultācijas sniegs mikoloģes Dāniele, Diāna Meiere un Māra Eipure. Speciālistes aicina interesantas un retas sēnes ņemt līdzi, kā arī izsaka pateicību visiem sēņotājiem par gada sēnes - dzīslkāta bekas - novērojumiem. Izstādes eksponāti tiek mainīti katru dienu, tādēļ uz izstādi vērts nākt atkārtoti.


Komentāri 1

gerda

bijām, bet sēnes, par kurām interesējāmies, neatradām!

pirms 4 gadiem, 2014.09.22 21:52

Latvijā un pasaulē