Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Eiropas novērotāji Krievijas vēlēšanas atzīst par standartiem neatbilstošām

Svētdien notikušās Krievijas parlamenta vēlēšanas neatbilda Eiropas Drošības un sadarbības padomes (EDSO) un Eiropas padomes noteiktajiem standartiem.

EDSO Parlamentārās asamblejas prezidents Jērans Lenmarkers norādīja, ka "kopumā vēlēšanas bija labi noorganizētas un novērotāji redzēja ievērojamus tehniskus uzlabojumus, tomēr tās notika atmosfērā, kas nopietni ierobežo politisko konkurenci".

"Valsts un politiskās partijas apvienošana ir varas ļaunprātīga izmantošana un starptautisko standartu tiešs pārkāpums," kopīgā preses konferencē ar Eiropas padomes Parlamentārās asamblejas (EPPA) novērotāju delegācijas vadītāju Liku van der Brandi sacīja Lenmarkers.

Novērotāji norādīja uz "regulāro administratīvo resursu un mediju ļaunprātīgu izmantošanu, spēcīgi atbalstot vadošo partiju, un vēlēšanu kodeksu, kā kopīgais iespaids traucē daudzpartiju politikai".

Maskava noraidīja šīs apsūdzības kā nepamatotas un apsūdzēja organizāciju par rīkošanos pēc Vašingtonas pasūtījuma, lai diskreditētu Krievijas vēlēšanas.

Latvijā un pasaulē