Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

EP pieņems rezolūciju par deviņu valstu pievienošanos Šengenas zonai

Nākamnedēļ Eiropas Parlaments (EP) plāno pieņemt atsevišķu rezolūciju par deviņu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, tostarp Latvijas, pievienošanos Šengenas zonai, aģentūru LETA informēja EP Preses dienestā.

Dokumenta projektā atzīmēti deviņu dalībvalstu - Čehijas, Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Maltas, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Ungārijas - milzīgie pūliņi, tām īsā laikā veicot vajadzīgos tehniskos un likumdošanas pielāgojumus. Deputāti rezolūcijas projektā arī prasa paātrināt jaunās paaudzes informācijas apmaiņas sistēmas ieviešanu.

Debates par ziņojumu paredzētas 13.novembrī, bet balsojums - 14.novembrī.

Deviņām ES dalībvalstīm, decembra nogalē pievienojoties Šengenas zonai, tiks atceltas kontroles uz šo valstu iekšzemes robežām ar citām Šengenas dalībvalstīm. Robežu šķērsošanai ar gaisa transportu kontroles paredzēts atcelt 2008.gada 29.martā.

Robežkontroļu atcelšana vēl neattieksies uz Bulgāriju, Rumāniju un Kipru. Robežkontrole nav atcelta uz Lielbritānijas un Īrijas robežām, kas pilda tikai atsevišķus Šengenas līgumu aspektus. Šengenas zonā piedalās arī Īslande un Norvēģija, kas nav ES dalībvalstis.

ES Padomē prezidējošās Portugāles premjerministrs Žozē Sokratišs 21.decembrī iecerējis simboliski šķērsot nākamās prezidentvalsts Slovēnijas robežu, tā atzīmējot vēsturē vērienīgāko Šengenas zonas paplašināšanos.

LETA jau ziņoja, ka šodien un rīt, 9.novembrī, Latvijas iekšlietu ministrs Ivars Godmanis (LC/LPP) uzturas Briselē, lai piedalītos kārtējā ES Tieslietu un iekšlietu ministru padomes sanāksmē, kurā paredzēts skatīt arī jautājumu par Šengenas zonas paplašināšanu.

Šengenas zonas paplašināšanu, kā pirmās atverot Baltijas valstu robežas, plānots uzsākt 21.decembrī. Pēc tam Šengenas zonā pakāpeniski plānots iekļaut pārējās valstis, robežu atvēršanu noslēdzot ar Slovēniju 22.decembrī.

Latvijā un pasaulē