Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Euroaptieku" tīkls aicina iedzīvotājus piedalīties veselības testā

Lai mudinātu iedzīvotājus dzīvot veselīgāk un rūpēties par savu veselību, aptieku tīkls "Euroaptieka" aicina iedzīvotājus piedalīties Latvijas veselības testā, informē aptieku tīkla pārstāvji.

Veselības testu no 6.janvāra līdz 30.janvārim bez maksas aicināts aizpildīt ikviens Latvijas iedzīvotājs. Tests pieejams mājaslapā "www.veselibastests.lv".

Testa mērķis ir panākt, lai iedzīvotāji par savu labsajūtu domā arī ikdienā, ne tikai tad, kad jau ir saslimuši. "Lielais Latvijas veselības tests" parādīs arī to, kā jūtas iedzīvotāji kopumā - cik veseli un ar savu pašsajūtu apmierināti ir cilvēki Latvijā, kādas ir tendences fiziskās un emocionālās veselības jomā, kā arī tipiskie paradumi dažādās Latvijas pilsētās un reģionos.

Testa jautājumi ir iedalīti četrās kategorijās - ēšanas paradumi, ķermeņa kopšana, fiziskās aktivitātes un emocionālā labsajūta. Pēc testa aizpildīšanas katrs dalībnieks saņem ne tikai personīgo veselības novērtējumu, bet arī padomus.

Kā norāda "Euroaptiekas" valdes priekšsēdētājs Ivars Nelsons, aptieku tīkla novērojumi liecina, ka ikdienā, konsultējot klientus aptiekā, konstatēts, ka zināšanas par savu veselību un veselīgu dzīvesveidu iedzīvotāju vidū ir zemas.

"Pārsvarā cilvēki apzinās, ka ēd nepareizi vai kustās pārāk maz, taču tā ir tikai neliela daļa no veselīgas dzīves. Arī šie, šķietami nelielie ieradumi, tomēr bieži paliek nemainīti motivācijas trūkuma dēļ. Ar "Lielā Latvijas veselības testa" palīdzību ceram arvien vairāk pievērst cilvēku uzmanību dažādām ar veselību saistītām tēmām, sākot no fiziskām aktivitātēm, beidzot ar labsajūtas, ādas, matu un nagu, kā arī organisma kopējās darbības uzlabojumiem," atzīmē Nelsons.

Tests tapis sadarbībā ar Viļņas Universitātes Sabiedrības veselības institūta direktoru profesoru Rimantu Stuku. Tas ir organizēts Lietuvā.

Kampaņu "Lielais Latvijas veselības tests" organizē "Euroaptieka".

Latvijā un pasaulē