Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Finanšu policija atklājusi noziedzīgu grupējumu, kas valsts budžetam nodarījis zaudējumus septiņu miljonu eiro apmērā

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde, veicot 34 kratīšanas, par aizdomās turētām atzīstot divas personas, šogad novembrī apturējusi noziedzīga grupējuma darbību, aģentūru LETA informēja VID.

Apturētā organizētā noziedzīgā grupējuma īstenotā izvairīšanās no nodokļu nomaksas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana valsts budžetam nodarījusi zaudējumus aptuveni septiņu miljonu eiro apmērā.

VID Finanšu policijas pārvalde 2017.gada oktobra nogalē sāka kriminālprocesu atbilstošo Krimināllikuma 218.panta 2.daļai un 195.panta 3.daļai pret organizētu noziedzīgo grupējumu par izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu laika posmā no 2016.gada janvāra līdz 2017.gada augustam. Noziedzīgais grupējums nodarbojās ar pārtikas produktu - cukura un eļļas - vairumtirdzniecību.

Pēc VID sniegtās informācijas, noziedzīgais grupējums organizēja fiktīvu uzņēmumu darījumu ķēdes ar nolūku izvairīties no nodokļu nomaksas un legalizēt noziedzīgā ceļā iegūtus finanšu līdzekļus. Lai samazinātu valsts budžetā maksājamo pievienotās vērtības nodokļa (PVN) apmēru un legalizētu noziedzīgi iegūtos finanšu līdzekļus, shēmas klienti PVN atskaitēs iekļāva faktiski nenotikušus darījumus ar fiktīviem uzņēmumiem, tādējādi samazinot uzņēmuma nodokļu maksājumu apmēru.

Kriminālprocesa izmeklēšanas gaitā VID Finanšu policijas pārvaldes izmeklētāji noskaidrojuši, ka grupējumu veidoja vairākas personas, no kurām divām personām šobrīd kriminālprocesa ietvaros ir piemērots aizdomās turamās personas statuss un ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Viena no minētajām personām - organizators, jau iepriekš ir nonākusi VID Finanšu policijas redzeslokā par līdzīgu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, savukārt otra persona, kurai piemērots aizdomās turamās personas statuss, iepriekš ir bijusi tiesāta par citu smagu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu un sodīta ar reālu brīvības atņemšanu.

Noziedzīgajā shēmā bija iesaistīti pieci reāli strādājoši uzņēmumi un vairāk nekā 10 uzņēmumu ar fiktīva uzņēmuma pazīmēm. Tāpat, lai mainītu preču piederību un finanšu līdzekļu izcelsmi, shēmās izmantoti Lietuvā, Igaunijā un Polijā reģistrēti uzņēmumi.

Kriminālprocesa ietvaros veiktas 34 kratīšanas shēmā iesaistīto personu dzīvesvietās, automobiļos un birojos Rīgā, Līvānos, Aizkrauklē, Ķekavā un Rīgas reģionā. Kratīšanu laikā VID Finanšu policijas pārvaldes izmeklētāji izņēmuši kriminālprocesā nozīmīgus pierādījumus - mobilos telefonus, dokumentus, datorus, elektroniskos datu nesējus, kodu kalkulatorus. Tāpat kratīšanu laikā izņemti finanšu līdzekļi aptuveni 39 000 eiro apmērā.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.


Latvijā un pasaulē