Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Gan Bei" īpašnieki ik mēnesi no kases aparātiem izzaguši līdz 800 000 eiro; aizturēti septiņi cilvēki, arī deputāta Potapkina sieva 1

Ar restorānu tīkla "Gan Bei" īpašniekiem saistītā organizētā noziedzīgā grupa katru mēnesi no uzņēmuma kases aparātiem izzagusi aptuveni 700 000 līdz 800 000 eiro skaidras naudas jeb 50% no mēneša apgrozījuma. Finanšu policija vakar aizturējusi septiņus šīs grupas dalībniekus, tostarp, Saeimas deputāta Sergeja Potapkina sievu, kura bijusi viena no organizētā noziedzīgā grupējuma vadītājām.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora vietnieks noziedzības apkarošanas jomā Kaspars Čerņeckis šodien preses konferencē ne apstiprināja, ne noliedza, ka kratīšanas un aizturēšanas būtu veiktas restorānu "Gan Bei" īpašnieka "Lage Ko" birojā un restorānos, taču apstiprināja, ka starp vakar aizturētajiem un apcietinātajiem ir arī Saeimas deputāta Potapkina sieva Gaļina Karmača, kura ir "Lage Ko" līdzīpašniece.

VID Finanšu policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš informēja, ka kopumā 9.decembrī un 10.decembrī veiktas 30 kratīšanas. Kopumā ir aizturēti septiņi cilvēki, no kuriem pieci cilvēki ir organizētā noziedzīgā grupējuma kodols. Podiņš apstiprināja, ka Potapkina sieva bija viena no organizētā noziedzīgā grupējuma vadītājām. Patlaban no aizturētajām personām apcietinājumā atrodas divas personas. Šodien notiek tiesas sēdes, kurā tiek lemts par drošības līdzekli trešajai personai, kurai VID arī rosinājis piemērot apcietinājumu.

Podiņš sacīja, ka kratīšanas un aizturēšanas ir veiktas arī vienā no Latvijas lielākajiem kases sistēmu izstrādāšanas uzņēmumiem, kurš savas kases sistēmas piegādājis lielai daļai Latvijas tirgotāju, pakalpojumu sniedzēju un citu klientu. Kopā ar kases sistēmām šis uzņēmums klientiem piedāvājis zibatmiņas ar ļaunprogrammatūru, kura, slēdzot kasi, pēc saviem ieskatiem ļāvusi samazināt kasē esošo naudas summu un izņemt to no kases skaidrā naudā. Neoficiāla informācija liecina, ka šis uzņēmums varētu būt "4 Solutions", taču Čerņeckis šo informāciju ne apstiprināja, ne noliedza.

Organizētais noziedzīgais grupējums šādā veidā no kases aprātiem izzagto naudu tērējis uzņēmuma vadības un noziedzīgā grupējuma vajadzībām, kā arī aplokšņu algu izmaksai darbiniekiem.

Podiņš norādīja, ka kratīšanā ir izņemts pietiekams pierādījumu apjoms, tostarp kases aparātu sistēmbloki, zibatmiņas ar ļaunprogrammatūru un darbinieku aplokšņu algu saraksti. Savukārt Čerņeckis norādīja, ka, analizējot iegūtos pierādījumus, iespējams, tiks sākti kriminālprocesi arī pret citiem tirdzniecības un pakalpojumu jomā strādājošiem uzņēmumiem.

Komentāri 1

Kases sistēma

http://www.briosys.lv/?name=Customers
te var redzēt ka izmantoja BRIO

pirms 4 gadiem, 2014.12.11 17:02

Latvijā un pasaulē